MEMLEKET DEĞİL AMA BU CHP BÖLÜNÜR...

MEMLEKET DEĞİL AMA BU CHP BÖLÜNÜR...

 

Fokur fokur kaynıyorlar..

 

Saz ulusalcı gurubun elinde, onlar çalıyor Muharrem İnce söylüyor.

 

İkinci Kemal ise sessiz. Zaten konuşsa ne yazar? Ağzından çıkan her anti faşist yorumdan sonra ayarı yiyor, geri adım atıyor.

 

CHP kurum değil de şahıs olsaydı, muhtemelen psikiyatr talimatıyla hastanede tedavi görüyor olurdu. Paranoya, mitomani, çoklu ve hatta borderline kişilik teşhisi koyulmuş olması da çok olasıydı.

 

Ne var ki böylesi problemlerden muzdarip şahısların hayata bir şekilde devam etme şansları olsa da, söz konusu olan bir kurum, daha da kötüsü bir siyasi parti olunca, bu tür kişilik bozuklukları kurumun kendisi için tehlikeli bir hal alabiliyor.

 

Yine de bir gün ulusalcı vatandaşın nabzına şerbet verip, ertesi gün sosyalist kardeşin gazını alarak 90 sene yaşayabilmek büyük başarı ama, kabul edelim.

 

Peki bu durumdan kurtulunabilir mi?

 

Belki... Toplumda her türlü görüşün karşılığı ve temsil edilme hakkı vardır. Esas olan ne olduğun değil, ne olduğun konusunda dürüst olmaktır.

 

Chp son aylarda ki tavır ve söylemleriyle ulusalcı kimliğini ön plana çıkarttığına göre, bundan sonra halk, eşitlik vb kavramlarla vedalaşmalıdır.

 

Belki de halk değil devlet partisi olduklarını artık kabul edip, isim değiştirmeleri yerinde olacaktır. Ha bir de şu ok karmaşasından kurtulmalı. Kılıçdaroğlu bir umutla ok üstüne ok ekledi ama iki tanesi kafi, Kemalizm ve devletçilik...

 

Bu sayede en azından, asalım keselim grubunun kendini ülkücülüğe yakıştırmayan sahil kesimini ellerinde tutabilirler...

 

Tabi ciddi bir başkan problemleri olacak...

 

Halk tipi başkandan sıkılmadılarsa ufukta bağıra çağıra gelen Muhammer İnce görülüyor. Onlara göre cesur, güçlü bana göre pek edep bilmeyen bir şovmen. Sık sık dile getirdikleri üzere namaz da kılıyormuş kendisi. (AKP bu kadar oyu dini duygulara tutunarak aldı ya, bu özellik çok kıymetli)

 

Ancak bu elde kalan bir avuç Beyaz Türk seçmenin bir kısmı da Muharrem İnce’yi avam buluyor. Nişantaşı beyefendisi Mustafa Sarıgül de onların gözdesi. Kılıçdaroglu da Etro gömleğiyle sınıfı geçmişti zaten...

 

Üzerinde tartışmaya pek gerek gerek yok, kasetçi abiler muhakkak ki gerekli organizasyonu yapmışlardır...

Ama bu durumda Kılıçdaroglu’ndan nasıl kurtulacakları bir muamma.

 

Aslında Kılıçdaroglu’nun hala nasıl o partide olduğu da muamma...

 

Bugüne kadar Kemal Bey’in bir ileri bir geri siyasetiyle alay etmiş, çoğumuz bunu vasatın altında ki siyasetçiliğine bağlamıştık.

 

Ama şimdi bu o kadar da mantıklı gelmiyor. Neticede Kemal Bey, Genel Başkan yardımcılığına kasetle değil kendi bileğinin hakkıyla geldi. Üstelik yıllardır da devletin kademelerinde.

 

Biliyoruz ki Baykal’ın gidişi planlı.

 

Kılıçdaroğlu ise koltuğunun altında taşıdığı yolsuzluk dosyalarıyla “dürüst adam” olarak tabanın sevgisini kazanmış, iyi bir başkan adayı olarak ellerinin altındaydı. Sonrasında bu tercihlerinden pişman olduysalar da, o dönemde mantıklı birt seçim olarak görünmüş olmalı.

 

Anlamadığım Kılıçdaroğlu’nu böyle kukla gibi nasıl oynatabildikleri... Hakkında dürüst olmayan birşeyler çıkarılabilecek bir adama benzemiyor Kemal Bey.

 

Peki neyin diyeti bu?

 

Ne bir insana inandığı şeyleri söyledikten bir gün sonra aksi yönde cümleler sarfettirir?

 

Bütün bunlara rağmen Kılıçdaroğlu’nu o partide tutan ne?

 

Değiştirebileceği düşüncesi mi?

 

Olmadı işte. Tasfiyeler yaptı, oklar ekledi ama yine de kaybetti...

 

Herşey birgün aslına rücu eder çünkü...

 

Chp’nin aslı ile Kılıçdaroğlu’nun ki birbirlerine uymuyor. Kemal Bey sahip olduğu Dersim’li Kürt Alevi kökenine sahip çıkmasa bile özü onu orada istenilen çizginin dışına çıkartıyor. Bu haliyle arzu edilen lider portresinin dışına taşıyor...

 

CHP liderinin o koltukta ki varlığı görünen o ki sadece iktidar partisi tarafından isteniyor.

 

Yine de başkan kim olursa olsun, Yeni Chp’den çok Öz Chp olma yoluna giden ana muhalefet partisinin önünde taşlı dikenli bir yol var gibi görünüyor.

 

Ancak o yolun iktidara gitmedigi kesin..

 

Baraj üstünde kaç dönem dayanabildiklerini birlikte izleyip göreceğiz.


Coronavirus (Covid-19)

  • 5,497,650Coronavirus Vaka Sayısı
  • 346,675Ölü Sayısı
  • 2,849,005Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 04:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar