ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...

 

ŞİŞEDE DURDUĞU GİBİ DURMUYOR, AKIL MANTIK BIRAKMIYOR...

 

Herhangi birşeye bağımlılığı olan insana bundan vazgeçmesini söylemenin uygun bir yolu yoktur. Söylediklerinizin doğruluğunu bilse de direnmek için manasız fikirler öne sürecek, ne kadar eğitimli ve kültürlü de olsa karşınızda cahil bir budalaya dönüşmek pahasına bağımlı olduğu şeyi savunacaktır.

Bunun illa bir madde olmasına gerek yok. Bir takım, bir parti ve hatta bir insan dahi olabilir.

Bütün bağımlılıkların ortak noktası kişiye ve zamanla çevrelerine zarar vermeleridir. Ve eğer söz konusu zarar toplun sağlığını ve güvenliğini tehdit ediyorsa devlet varolma nedenini yerine getirmeli ve gereken önlemleri almalıdır.

Bu sıkıcı girişin bağlanacağı yeri anlamışsınızdır, uygar ülkemizin geleceğini tehdit eden yeni alkol yasası...

Yazarken kelimelerimi kontrol etmekte zorlanıyorum. Çünkü memlekette ki uygarlık = alkol kullanabilme özgürlüğü mantığına karşı zihnimde beliren kelimeler hiç de kibar değil.

Yazı boyunca en yumuşaklarını kullanmaya çalışacağım, yine de şimdiden affola...

 

                                       •••

Soralım önce;

Gerçekten anlamıyor musunuz, yoksa anlamamazlıktan mı geliyorsunuz?

Şu ülkeyi senelerce yerin dibine soktunuz. Halkına eğitimsiz, pis, kültürsüz dediniz... Yöneten taşralıları hakir gördünüz ve “geleceğe dair endişeden” Kanada vs vatandaşlıkları kovaladınız. Çocuklarımız bari emniyettte olsun zırvasıyla başka ülke vatandaslıklarına soktunuz. Bunları yapamadıysanız da her fırsatta memleketin geriye gideceğini ve araplaştığını iddia ettiniz ve şimdi kalkmış yeni alkol düzenlemesinden şikayet mi ediyorsunuz?

Bre cahiller; hanginiz “mübarek” Amerika’da elini kolunu sallaya sallaya bira içerek dolaşabildiniz? Hanginiz bu ülkede ki gibi kafanız direksiyonda ölüm saçarak araba kullanabildiniz? Hanginiz 17 yaşında, diğer “medeni” ülkelerde gecenin bir yarısında köşe başında ki bakkaldan bir torba bira alıp çıkabildiniz?

Diplomalı, hele ki paralı diplomalı ve hatta medeniyet görmüş cehalet ve ahmaklık zirve yaptı bu ülkede!

İçemezsin kardeşim! Benim çocuğumun okudugu yerin 100 m yakınında, oynadığı parkta içemezsin!  Benim çocuğuma reşit olmadan alkol de satamazsın! Kamikaze pilotu gibi yollara çıkıp ailemin hayatını riske sokamazsın!

Ben mecbur muyum çocuğumu götürdüğüm parkta kum havuzundan kırık bira şiseleri toplamaya?

Nasıl bir kafadasınız siz? Bu mu medeniyet anlayışınız? Bu kadar mı ezbercisiniz? Bir taneniz dahi açıp interneti gelişmiş ülkelerde ki alkol yasalarını incelemedi mi? Bir taneniz dahi son 10 yılda alkolizm ve alkole bağlı hastalıkların oranının artıp artmadığını merak etmedi mi? Sözcü dışında gazete de mi okumuyorsunuz siz?

İngiltere’de yapılan araştırmalar üzerine hükümetin son derece sert düzenlemelerle alkolü kontrol altına aldığının farkında değil misiniz? Ya da Rusya’nın alkole dair hemen herşeyi yasakladığının? Kanada’da içki fiyatlarını belirleyen bir komite olduğunun? Amerika’da içkili araba kullanan kişinin yaptığı ölümlü kazadan içkiyi temin ettigi şahsın da aynı suçla sorumlu tutulduğunun?

Hadi biz bidon kafalılar uygarlıktan bi haberiz de, siz hangi medeni dünyada yaşıyorsunuz?

Ak Parti bu yasa yüzunde oy kaybedecekmiş!

Hadi canım! Sen önce cumartesi aldığın alkolün etkisinden çıkıp sandık başına gel de, o zaman konuşuruz!


Coronavirus (Covid-19)

  • 5,494,464Coronavirus Vaka Sayısı
  • 346,434Ölü Sayısı
  • 2,848,685Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar