Vatandaş Yorumunu Yapacak

Gündeme Dair Kısa Notlar

TRT iftar programında bu lafı edenin üslubu kesinlikle sakat ve kendine çekidüzen vermeli. Ancak, insan düşünen hayvandır felsefesine gönül vermişlerin, namaz kılmayan kayvandır lafından gocunması da ciddi bir paradoks.

İkisinden Birisi Ama Hangisi?

CHP ırkçı parti de hangi ırkın partisi olduğu konusunda kafası karışık. İcraatleri Alman veya Kürt ırkçılığına hizmet ediyor. Baas partisi CHP, kurulduğunda biz sizin iyiliğinizi istiyoruz, sizi medenileştireceğiz diyerek binlerce insanı aştı kesti, milyonlarca insanı kendi devletine düşman ilan edip savaş açtı, zulmetti. Irkçı, İttihat Terakkici Kürtler de PKK altında birleşmiş, biz Kürtlerin iyiliği için okullarını, hastanelerini yıkıyoruz, onların iyiliği için onları bombalarla patlatıyoruz, onları demokratikleştirmek için mağaralarda yaşatıyoruz diyorlar. İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir diyor ya Yunus; siz gidin önce kendinizi bir insanlaştırın, sonra görüşelim.

HDP İçinde Hareketlilik Var Mı?

Bu noktadan sonra HDP'nin atacağı her adım PKK tarafından partisini yeniden modelleyip hükümeti masaya oturmaya ikna amaçlıdır. PKK, arkasında dünyanın en şeytani stratejistlerinin olduğu sinsi bir yapı ve yaşanan gelişmeler bölünme-parçalanma değil, Türkiye ile yeniden savaşabilecek güce erişene kadar toparlanma taktiğidir. Godfather filmindeki gibi bizden dost görünüp kim PKK ile 'barış' arabuluculuğuna soyunuyorsa da artık hain odur. PKK yok EDİLECEK! Dönüş asla yok.

Turk Futbolunun Cokus Nedeni 

Cimbom 2000'de UEFA'yı makine gibi oynayan iyi futbolcularıyla kazandı. Teknik direktör İsmail YK bile olsa aynı sonuç olurdu. Türk futbolunun 30 yıllık çöküşünün mimarı Fatih Terim cehaleti ve o cehaletin Süper'inden BAL'ına bütün liglere sirayet etmesidir.

Terim'e verilen para gerçekten haram. 30 yıldır teknikten, taktikten 100 ışık yılı uzakta. Bizden yetenek olarak yetersiz ama profesyonellik ve taktikte kat kat üstün Hırvatlar, maçı hakederek kazandı. Türk futbolunun artık bu kebapçı styla Adana ekolünden kurtulması lazım. Maçın bizim açımızdan yapılabilecek bir teknik analizi yok çünkü ortada bir oyun stratejisi yok. Terim tonla para alıyor ama yıllardır, 80 milyonluk ülkeden adam gibi bir 18 kişilik kadro ve sistem hazırlayamıyor. Arda gibi adam 1. etki alanında oynatılır, çizgideki adam 2 hatta 3'tur. Terim'in bilgisizliği bu. Aman neyse, Futboldaki başarıyı da hezimeti de çok önemsemeyin. Shakhtar UEFA aldı da ne oldu, maçlarını 1000 km ötedeki sahada yapıyor.

Futbol israf edilen vakit.

Vakkas Doğantekin

Twitter: vdoğantekin

 

Los Angeles, USA


Coronavirus (Covid-19)

  • 11,387,499Coronavirus Vaka Sayısı
  • 533,631Ölü Sayısı
  • 4,408,458Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 10:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar