DEMİRTAŞ SUİKASTA KURBAN GİTMESİN DİYE Mİ TUTUKLANDI?

DEMİRTAŞ SUİKASTA KURBAN GİTMESİN DİYE Mİ TUTUKLANDI?

Selahattin Demirtaş, bizimle savaş içinde olan ülkelerin el bebek gül bebek büyüttüğü, meclisimiz içine yerleştirdiği çok kullanışlı bir militan. Kravat takıyor, medeni görünebiliyor, akmayan makyajla boyandığından eşkıya kimliği bir kere de farkedilmiyor. PKK’nın siyasi kanadının bugüne kadar yetiştirdiği en etkili lider. Kendisi terör propagandası yapmaktan 4 Kasım günü gözaltına alınıp, 5 Kasım’da tutuklandı ve Edirne F tipi cezaevine götürüldü.

Şahsi kanaatim Demirtaş’ın tutuklanma sebeplerinden belki de en güçlüsünün, bizzat kendisini korumak olduğu yönünde. PKK-İŞİD-FETO, bütün terör örgütleri uzun bir süredir ses getirecek suikastlar yapabilme derdinde. Özellikle muhalefetten liderler hedef çünkü merkezi hükümeti zayıflatmanın yolu muhalefete ve tabanına saldırı var yalanını güçlendirmekten geçiyor. Terörün en önemli amacı, Türkiye halkının devlete, cumhurbaşkanına ve hükümete karşı ayaklandırılması ve mümkünse bir iç savaş veya çok ciddi bir kaos ortamı yaratılması. Halkın yapacağı baskıyla, büyük bir özveriyle devleti yönetenlerin ve terör örgütlerine çok ciddi darbeler vuranların peş ettirileceği, geri adım atacağı ve batı ülkelerinin müstemleke yani sömürgesi olmaya devam edeceğini düşünüyorlar.

Bu alçak ve şerefsizce savaşın idare merkezleri için besleyip büyüttükleri, allayıp pullayarak lider koltuğuna oturttukları Kılıçdaroğlu ve Demirtaş gibi terörü destekleyen liderler ilk kurban verilecekler listesinde. Çünkü ikisinden birisinin terör örgütlerince öldürülmesi, iğrenç bir yerel ve global medya kara propagandasıyla devlete mal edilebilir ve bu iki partinin tabanındaki militanımsı kesimleri sokağa dökebilir. Elbette bu partilerin kendi tabanlarının yüzde 90’İ bunu kimlerin ne amaçla yaptığını görür ve devletinin yanında olur anca sokağa dökülecek vahşi bir yüzde 20 bile ciddi sorunlara yol açar.

Devlet aklı, düşmana koz vermiyor. Kılıçdaroğlu’nu çok dikkatli koruyor. Suikaste kurban gitmesi en muhtemel ve en çok ses getirecek ve sorun açacak olan Demirtaş’ı ise bizzat tutuklayarak bir taşla iki kuş vurmuş oldu. Hem Demirtaş’ın militanlığını cezalandırıyor, hem de PKK-İŞİD-GÜLEN gibe terör yuvalarının Demirtaş üzerinden planlayabileceği bir kaos planını boşa çıkarıyor.

Akıllı, sabırlı ve dürüst olan Türkiye er geç kazanacak inşallah.

Vakkas Doğantekin

 

Twitter: vdogantekin


Coronavirus (Covid-19)

  • 5,991,359Coronavirus Vaka Sayısı
  • 365,261Ölü Sayısı
  • 2,991,144Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 23:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar