YSK SANDIK BAŞLARINA YASAK LEVHASI ASILACAK

Kurum müdürlerinin YSK nın seçim yasasına rağmen memurları ve taşeron işçilere adeta mahalle baskısına dönüştürüp oylarının fotoğrafını çekmeye zorlamalarınıda fayda etmeyeceğini YSK ‘nın aşağıdaki kararı bu baskıyı ve zorlamaları boşa çıkarmıştır.

Cep telefonu, fotoğraf ve film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmesinin yasak olduğunu ve cezasının bulunduğunu, bu tür cihazların oy verme işlemi bittikten sonra iade edilmek üzere sandık kuruluna bırakılması gerektiğini belirten levhalar sandık çevresine herkesin göreceği şekilde asılacak. Sandık çevresinde, sandık kurulu başkan ve üyeleri, adaylar, o sandık bölgesinde kayıtlı seçmenler ve görevli müşahitler, bina sorumluları ve çağrı üzerine gelen görevli kolluk güçlerinden başka kimse bulunamayacak.

Siyasi partilerin seçim kurullarına bildirdikleri itiraza yetkili kişilerle temsilciler, seçim kurullarınca önceden kendilerine verilen belgeyle sandık çevresinde bulunabilecekler. Medya mensuplarının sandık çevresinde, sandık başı işlemlerine engel olmamak şartıyla haber amacıyla görüntü ve bilgi elde etmeleri serbest olacak.
Haber Tahir Kavri - Iğdır

YSK SANDIK BAŞLARINA YASAK LEVHASI ASILACAK

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,042,340Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,689Ölü Sayısı
  • 4,882,141Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar