Payitaht Abdülhamid 81.bölüm Fragmanı yayınlandı

Payitaht Abdülhamid 80. Bölümünde neler oldu?

Abdülhamid, Popkeni geçmişten tanımış ve suikastı sezmişti, şemsiyesinin sapında silah olduğunu anlamış, şemsiyeyi alan askerler kurşunlarını da almışlardı. Mahmut Paşada gelince askerler Popkeni öldürüyorlar.

Vanbery, i Saraya getiren Ahmet Paşa, olanları Hünkâra anlatır. Abdülhamid, Ahmet Paşaya yeni bir görev verir, Ahmet Paşanın, Ermeni Popken in yerine geçer ve Sabahattin ile görüşmeye gider.

Abdülhamid, Jön Türklerin kongresi için Ermenilerle işbirliği yaptığını kanıtlayabilmek için yeni bir plan hazırlar. İngiliz sefiri çağırır ve ona İngilizlerin yeni yaptıkları silahlardan 100 tane satın almak istediğini söyler, Sefir silahları sadece kendi askerleri için üretildiğini ve başka hiçbir devlete satılmayacağını söyleyince, Abdülhamid o zaman bana bununla ilgili yazılı belge vereceksin der ve Sefir verir.

Abdülhamid’in oyunu başlar, Ahmet Paşa Sabahattin’e gider, silahlardan bahseder eğer İngilizlerden silahları alırsan bizde seni destekleyeceğiz der. Sabahattin Şivenaz ile konuşur ve İngilizler silahları vermeyi kabul eder. Ahmet Paşa, Sabahattin’e silahları birlikte teslim alacağız der ve birlikte giderler, silahlar teslim edilirken Sabahattin’in resimleri çekilir. Ermeni çetecilere verilir ama Ahmet Paşa silahların mekanizmalarını bozar, silahlar çetecilerin elindeyken gazeteciler resimlerini çeker.

Abdülhamid İngiliz Sefiri çağırtır, ona hani silahları satmayacaktınız diyerek Sabahattin’in resimlerini gösterir, İngiliz Sefir gördükleri karşısında Abdülhamid’e tehlikeli oyunlar oynuyorsunuz der.

Abdülhamid, Sabahattin’in yanına gider ve gazetede çıkan haberi gösterir, Sabahattin iptidatınız elbet yıkılacak der, Abdülhamid Osmanlı tokadını atar ve hadi Hünkârına saygın yok dayına damı saygın yok der ve Tahsin Paşa bir haber ile gelir....

Haberin devamını okumak için tıklayınız...

Payitaht Abdülhamid 81.bölüm Fragmanı yayınlandı

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,676,499Coronavirus Vaka Sayısı
  • 351,592Ölü Sayısı
  • 2,898,863Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 02:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar