Bekir Hazar: Fosil!

AMERİKA'DAKİ İsrail yanlısı en önemli düşünce kuruluşlarından biri de Washington Enstitüsü... Haçlı- Siyonist ittifakı NeoConların ABD'deki önemli karargahlarından biri... Tel-Aviv'i seven ne kadar CIA ajanı varsa burada çalışıp raporlar hazırlıyor. 90'lı yıllarda Türk generalleri bu enstitüde gözükmek, konuşmak yapabilmek için kapılarda yığınak oluştururdu. O dönemlerde savaş uçaklarımızın bakımı bile İsrail'e verilmişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan iktidarı aldığından beri bu enstitü kudurmuş durumda. Yıllardır delirmiş halde "Türkiye'de Erdoğanizm patladı" diye ağlayan raporlar yazdırıyor, Erdoğan'ın nasıl devrileceği konusunda sürekli kafa patlatıp projeler geliştiriyor.
İşi gücü bırakıp CHP'ye devamlı öneriler getiriyor. CHP bugün PKK sever HDP ile, dindar Saadet ve içinde eski ülkücülerin olduğu İP ile dahi ittifak yapacak hale gelip büyük değişime uğradı. Çok sayıda CHP'li arkadaşımın kafası fena halde karışık.
"Yahu APO'nun heykelini dikeceğiz diyen başkanlarla yönetilen HDP ile nasıl yan yana geldik anlayamıyoruz" diye bana sorup duruyorlar. Halbuki 2014 yılında NeoConların karargahı Washington Enstitüsü CHP'deki bu değişimin ilk sinyallerini vermişti. İsrail'in Amerika'daki bir numaralı lobisi AIPAC'a bağlı düşünce kuruluşu Washington Enstitüsü bundan beş yıl önce bir rapor yayınladı. O raporun başlığı "YENİ CHP" idi... "Daha dindar, daha liberal bir CHP geliyor" diye müjdeliyorlardı taa Amerikalardan... O raporda önce eski CHP'yi tanımlıyorlardır.
"Eski Kemalistlerin idaresi altındaki gelişimini durdurmuş ve donmuş eski CHP Batı karşıtı olmuştur.
Aynı zamanda katı laikçi-milliyetçi modernleşmeyi, demokratikleşme ve halkın iradesine tercih etmiştir." diyorlardı... Ve gelmekte olan YENİ CHP'yi de finalde bakın nasıl tanımlıyorlardı;
"Yeni Kemalist anlayışla yola çıkan YENİ CHP, FOSİLLEŞMİŞ bir siyasal yapıyı dinamik bir sosyal demokrat hareket haline dönüştürmeye başlamıştır." Evet adamlar 2019'da dindarlar, PKKseverler ve eski ülkücülerle yanyana gelecek CHP'yi yıllar öncesinden adeta böyle ilan ediyorlardı. Bu raporun yayınlanmasından hemen sonra da Kemal Bey birileri tarafından Amerikalara götürülüp lobi lobi dolaştırılıyordu.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Bekir Hazar: Fosil!

Coronavirus (Covid-19)

  • 6,982,883Coronavirus Vaka Sayısı
  • 402,273Ölü Sayısı
  • 3,167,194Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar