KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…!

KULLANIŞLI TERÖRİSTLERE RAĞMEN BARIŞ GELECEK…!

 

İlk 15 Ağustos 1984’te başladı yürekler yanmaya… Zayıf koalisyonlar, istikrarsız hükümetlerle birlikte yanan yürekler kangrene döndü, her gün bir parça koparıp aldı bizden.

 

1995 yılına kadar geçen 11 yıllık süre, terörle mücadelenin en etkin bir şekilde yürütüldüğü yıllar oldu. Sadece ’ha bitti ha bitecek’ denilen bu 11 yılda 5 bin sivil ve 4 bin 204 güvenlik görevlisi şehit düşerken, 11 bin 314 PKK’lı öldü. Soğuk rakamlara vurduğumuzda tam 16 bin 573 can gitti. 16 bin ocağa acı düştü,16 bin annenin yüreği yandı. Sadece anneler mi, sevgiler, sevgililer, umutlar ve hayaller de yitirildi.

 

3-5 çapulcu denilen PKK ise öldürmekle bitmedi…  PKK’yı bitirmek isteyen, Kürt sorununu çözmek isteyen Özal’ı dahi, Eşref Bitlis ve Adnan Kahveci ile birlikte bu uğurda kurban verdik…

 

29 yıllık süre zarfında ABD’den istediğimiz 3 saldırı helikopterini ise tam 20 yıl sonra, 2012’de alabildik. Son 5 yıla kadar insansız hava uçağımız (İHA) dahi yoktu. Sınırdaki karakolların içler acısı halini anlatmaya bile gerek yok. Hepsi kaçakçılık için derme çatma kulübelerden oluşan karakollar, askerlerimiz için toplu mezar oldu.

 

Terörle mücadelenin ve asıl çözüm sürecinin başladığı yıl oldu 2009. Bu tarihten itibaren, onlarca yıl yasaklı olan Kürtçe özgürlüğüne kavuştu. Kürtçe TV, Kürtçe kitap,gazete,radyo, TV, kaset, müzik, film ve klipler peş peşe geldi. “Kürtçe şarkı söyleyeceğim” dediği için linç edilen ve kaçtığı Paris’te ölen Ahmet Kaya ise öldüğüyle kaldı.

 

Devamında Kürtçe kurslar açıldı, Kürtçe savunma hakkı verildi, cezaevlerinde Kürtçe görüş hakkı tanındı. Onlarca yıl ülke bölünecek deyip bizi korkuttukları her şey gerçekleşti. Ama bölünmüş beyinlere inat bu ülke bölünmedi.

 

Çünkü aslında gerçekleşmesi zor olmayan ve insanların doğuştan elde ettiği ve etmesi gereken haklardı bunlar. Çünkü açılım demokratikleşmenin bir diğer adıydı.

 

Sonuç olarak,kardeşi kardeşe kırdırarak yaşanan acılardan önce tüm hükümetler,sonra da biz,hepimiz sorumluyduk  çözüm sürecinin mimari  Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın “gerekirse baldıran zehiri içeriz” sözü barış için kardeşlik için kendisini feda etmeye hazır olduğunun kanıtıydı.  Bu uğurda oy kaybetmeyi bile göze almıştı, ki kaybetti de.

 

Çatışmasızlık bunca sabra iyi niyete görmezden gelmeye rağmen sadece 2 yıl sürdü…

Tabii Eş Başkan’ın Kobani bahanesi ile insanları sokağa döküp 50kişinin vahşice katledilmesini

bankaların dükkanların yağmalanmasını  araçların kundaklanmasını saymazsak…!

Peşi sıra gelişen daha gençliğinin baharında dağa kaçırılan kardeşlerimizin koruculara yönelik   "Bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi size çevirmesini çok iyi biliyoruz" söylemleri gelecek acıların habercisiydi…

 

Çok şey istememiştik bu cennet vatan ülkede beraber bir kardeşçe yaşamak .. Diyarbakırlı gencin korumaları aşıp Erdoğan’a gözyaşları içinde söylediği "Başbakanım ne olur barış bitmesin" sözü zihnimizden hiçbir zaman silinmeyecek…

 

Gönüllü garsonların sonradan görmelerin parlatmasıyla Beyaz Türkler’in Erdoğan nefreti ile son seçimde oylarını çoğaltanların, aldıkları gazla hiç utanıp sıkılmadan terör örgütlerine sırtını dayadıklarını ifade eden  had bilmezlerin bu ülkeyi yangın yerine çevirmelerine, küçük yaşta çocukların beyinlerini yıkamalarına ellerine Molotof verip öne sürmelerine  asla izin vermeyeceğiz…!

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak tescillenen Hevsel Bahçeleri’nin terörle değil

turizmle anılması için bu ülkenin evlatları olarak  gerekirse bizde baldıran zehiri içmeye hazırız.  Yapılacak olan Türkiye’nin 2. en büyük barajı ülke ekonomisine yılda 1.1 Milyar TL katkı sağlayacak, ayrıca 318.000 kişiye de istihdam sağlayacak olan barajı  çocukça saçma iftiralara heba etmeyeceğiz…!

Yok ederek var olmayı düşünenlerin ellerine Kürt kardeşlerimizi bırakmayacağız…!

30 yıldır vurarak öldürerek yakarak yıkarak  acıdan başka kimsenin eline bir şey geçmediğini terörü destekleyenlerin daha iyi görmesi lazım…!

Kürt kardeşlerimizin 13 yıldır nelerin yapıldığını kimlerin neyi yapıp yapmadığının iyi sağlamasını yapmalı .

 

Ve artık bu oyuna milletçe gelmemeliyiz..!

 

Prangalı beyinlere kullanışlı teröristlere rağmen barış gelecek..!  Hayalini özlemini i kurduğumuz ülkeye kavuşacağız…!

 

 

Popüler Kullanıcılar