KILIÇDAROĞLU FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINAN GAZETECİLERİ ALKIŞLATTI

 

    CHP Anayasa değişikliğini içerecek Meclis oylamasının 330'un altında kalmasını sağlamak için kendince "TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ" sloganı ile mitingler düzenliyor. "Türkiye'yi Böldürmeyeceğiz" şeklinde bir slogan, içinde korku ve endişe barındırmaktadır. 

 

 

   Siyasi bir atak yapmak ve kendine taraftar toplamak isteyen siyasetçiler, korku çekiciliğini kullanırlar. Ancak korku çekiciliğinin dozajı iyi ayarlanmadığı taktirde ters tepmelere yol açar. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, üzerine çalışılmadan yürüttüğü bu proje ile siyasi bir atraksiyon yapmak isterken, düştüğü durum kendi partili Milletvekilleri dahil, bir çok kişi ve kurumdan olumsuz tepki almasına yol açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adana'da düzenlenen 'Türkiye'yi Böldürmeyeceğiz' mitinginde FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Cemaat yazarlarından gazeteci Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Ahmet Altan, Şahin Alpay Ali Bulaç'ın da aralarında bulunduğu tutuklu gazeteciler için, “Onlar şu anda hapiste, ama onlar aynı zamanda Adana meydanında, yüreklilerin bulunduğu meydanda, cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkan meydanda, Mustafa Kemal’in meydanında onlar şimdi” ifadelerini kullandı. 

   

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Yasalarımıza göre “terör örgütüne yardım ve yataklık etmek” suçtur. Yardım ve yataklık suçuna; bağış yapmak, finansman sağlamak, teröristi koruyup kollamak, teröristi barındırmak, teröristi saklamak, ona araç gereç temin etmek ve benzeri maddeler girmektedir.


***

   FETÖ/PYD Terör örgütü ve 15 Temmuz Darbe kalkışması davasında, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun alkışlattığı ve itibarlarını geri vereceğini iddia ettiği bu sanıklar, eğer ceza alırlarsa; Sayın Kılıçdaroğlu hakkında da terör örgütü üyelerine yardım ve yataklık yapma suçundan dava açılma ihtimali olacaktır. 

 

 

  Türkiye'nin içinden geçtiği bu süreç dikkate alındığında, Siyasetin  nasıl bir denklem ile yürütülmesi gerektiği çok açıktır. 

 

Takip et: @mgencogullari


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,734,548Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,186Ölü Sayısı
  • 7,415,668Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 14:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar