Sadece hırsızlık değil oyun büyük

Gün geçmiyor ki, şu canım memlekette bir gariplik, bir alavere dalavere olmasın…

Gün geçmiyor ki, şu aziz ve kıymetli vatanımızda MENFAATLERİ zarar görenler sessizliğe bürünüp kuytu köşelerde pusu kurmasın.

Kalemi elime aldığım günden beri söylenmeyeni söyleme, dokunulmayana dokunma derdindeyim.

Seçimler geçti. Dün ve Pazar günü televizyon kanallarını, gazeteleri gözden geçiriyorum.

Ben böyle bir eziklik, riya ve samimiyetsizlik görmedim.

Kimisi OBJEKTİF GAZETECİLİK diyor ama resmen ve alenen ÇALINAN OYLARA, KURULA TEZGAHA “Efendim kaydırma yapılmış” edasıyla yaklaşırken başka bir grup operasyonun büyüklüğünü görmezden gelerek “aday yanlıştı” meselesinin üzerinde duruyor.

Her iki grupta birşeyleri gölgelemeye çalışıyor. Birşeyleri görmeyelim, bakılması gereken yere bakmayalım diye çabalıyor.

İşin doğrusunu ifade etmek gerekirse

AK Parti teşkilatları içinde hemen hemen her ilde BÜYÜK problemler var.

AK Parti içinde FETÖ ile mücadeleyi engelleyen, kefillik sistemi ile FETÖcü kollayan kriptolar var.

AK Parti bazı şehirlerde düşük profilli aday göstermiş olabilir evet bu da doğrudur.

Zaten bu yapılan yanlışların cezasını hangi parti olursa olsun çekecektir ve Ak Parti’de çekecek.

Asıl mesele şudur. Bir şekilde temizlenemeyen ve giderek batak durumuna gelen FETÖ mücadelesinin eksikleri yüzünden 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde gerçekleşen SANDIK DARBESİ girişimidir.

Şimdilerde soğuk kanlı yaklaşılan bu konun biraz zaman geçtikten sonra ciddi ciddi konuşulacağını iddia ediyorum.

Bürokrasi ve teşkilatlarda kripto olarak kalanların haricinde itirafçıların verdiği bazı isimlerin hala görev yerlerinde olduğunu hatta bazılarının terfi aldığını biliyorum.

Hatırlatmak gerekirse 15 Temmuz’dan sonra olan hadise şudur. Darbe ve işgal girişimi geri tepen FETÖ ihraç ve soruşturmaların olacağını gayet iyi biliyordu. Bu sebeple personel daire başkanlıklarında ve kilit pozisyonlarda FETÖcüler pasif durumda olan, hasbel kader onlarla temas etmişlerin ismini ihraç listesine yazdı hatta bazılarını ihraç listelerinden çıkardırlar.

Bakın bazı örnekler vereyim. İtirafçı bir hukukçu ile görüştüm. İtirafçı; “Bizi evine davet eden, Pensilvanya’ya ziyarete gitmiş bir HAKİM bağlantıları yardımıyla ihraç edilmemiş ve hala devletten maaş alıyor” dedi.

Yine başka bir itirafçı ile görüşmemde “bizimle aynı okula giden hatta babası FETÖ gazetesini dağıtacak kadar aşırı fetöcü bir kaymakamın ismini devlete verdim ama ihraç edileceğine vali yardımcılığına atandı” dedi.

Başka bir hadisede ismi mahkeme tutanaklarına giren Maliye Bakanlığı personeli için bilgiyi veren kişi Bakanlıktan bir Daire Başkanı tarafından aranıyor. Kişi hakkında bilgi istiyor ve bu bilgi telefonda veriliyor. Suçlamadan ziyade araştırın diyor. Ama Maliye Bakanlığındaki Daire başkanı”şimdi kimsenin ekmeği ile oynamayalım” diyor.

Peki itirafçı olan yada bir şekilde FETÖcülerin ismini veren kişiler haklıysa neden hiç araştırma yapılmadan nasıl karar verildi? Yada kim kime kefil olduda terfi alacak kadar büyüdüler. Peki Maliye Bakanlığında Trabzon kökenli olup FETÖ gazetesi aboneliği için insanlara teklifler götüren ve halen daire başkanı olan o kişi kim ve neden hala görevinin başında?

Sadece bunlar değil elbette birde mahkeme süreçlerine el atan FETÖ militanları var. Mesela İTİRAFÇI oldunuz diyelim ve samimisiniz. İsimler ve bağlantıları verdiniz. Verdiniz isimlere dokunulmuyor ve aksine itirafçı olsanız dahi itirafçı olmayanlarla aynı muameleyi görüyorsunuz. Böyle kaç kişi var biliyor musunuz?

FETÖ itirafçı olanlara ceza vermek maksadı ile hepsine 2 senenin üzerinde ceza verdirip mesleklerinden men ettirdi. Peki bu süreçleri kim takip ediyor ve kim Başkan Erdoğan’a bilgi veriyor.

Ben söyleyeyim kimse...!

Şimdi düşünün oluşan mağduriyetleri

İşte bu AK Parti içinde ve Bürokraside kalanlar 31 Mart günü son operasyonlarını çekti. Şimdi ise hakkın aranmasından oldukça rahatsızlar ve bu seferde böyle olsun gibi saçma sapan bir yaklaşım içindeler.

Hayır efendim hak hukuk içinde sonuna kadar aranmalı durum tahmin ettiğinizden vahim. Objektif olmayıp bunu görmezden gelen bütün gazeteci ve yazarlardan, yorumlardan uzak durun derim.

Oyunun içinde bu sefer eli kalem tutanlarda var.

 

Popüler Kullanıcılar