Bir Temenni

Dün akşamki Galatasaray maçında yıkıldık. Bir maç evvel bir Avrupa takımı olduğunu ispat eden Galatasaray, bir sonraki maçta yerlerdeydi. Bunu hiçbir şekilde izah etmek mümkün değil. Burada da hurafeler mi karışıyor yoksa Amerikalı ajanlar mı… Takımlarımızda Türkiye gibi oldu sanki ülkenin küçük örnekleri şikeler, dedikodular, hapse atılan başkanlar. Türkiye’mizde de aynı şeyleri yaşıyoruz. Tam gazlamış uçarken birileri bir çomak sokuyor ve koca Türkiye geri geri gidiyor. Pat diye artan döviz, haklı haksız içeri giren bir sürü adam, çıkan bir sürü adam, hapishaneler de otobüs durağı gibi... İnenler ve binenler.

Tam seçimlere giderken, yolsuzluk adı altındaki büyük operasyonda ben 45 yıllık iş hayatı mensubu, 45 yıllık da siyasi danışman olarak ilk defa Türkiye'de belki dünya devletlerinde de böyle bir karmaşa gördüm. Doluya koyuyorum olmuyor, boşa koyuyorum olmuyor. Biz bu ülkeyi seven kişilersek yapacağımız menfaatleri bir kenara bırakarak bu krizler döneminde dünya devletleri arasında sıyrılarak yukarı çıkmak olmalı. Bölünmenin faturası çok ağırdır. “Askeri darbe olmayacak” diye sevinirken darbeden beter bir dönem yaşıyoruz. Üstelik memleketini seven veya sevdiklerini zannettiğim büyüklerimizin birbirlerini dövmelerinin faturası emin olunuz ki bu ülkeye çok pahalıya patlayacaktır. İşin ilginç yanı iktidarın muhalefeti durumundaki CHP kendine harakiri yapmaktadır. Orada da gördüğümüz iki başkan pozisyonunda ki iki siyasetçi belediye başkanlık adayları için kendi adamlarını yerleştirme uğraşındadırlar. Bu akıllı bir davranış mıdır bilemiyorum ama CHP’deki dağınıklık DSP'ye yarayacaktır. DSP yükselecek CHP duraklatacaktır. Ak Parti'nin seçim çalışmaları dünyada bir örnek olacak kadar başarılıdır. Bu sebeple bu işi çok iyi bilen AKP Belediye seçimlerinde de kendini gösterecek ve birinci parti olarak geçen dönem ki gibi neticelenecektir. Tecrübem bana öğretmiştir ki basına verilen, tv’ye verilen reklamlarla artık seçim kazanılmaz. Seçim kazanmanın yolu parti mensuplarının büyük bir gayretle kapı kapı dolaşarak çalışmalarına bağlıdır. Hatta faaliyetler özellikle İstanbul için özellikle ilçelerin sorunlarına göre mesajlarla halka ulaşılmalıdır. İstanbul Boğazı Arnavutköy’de tarihi bir eserinizi ikinci derecede olsa boyatmak için vereceğiniz para boya parasının 10 mislinden fazladır. Boyatmasan ne olur? Kimse boyatmasa ne olur? Şehir leş gibi bir görüntü kazanır.

İçim içime sığmıyor. Ülkesinin yükselmemesi, yücelmemesi dünya standardındaki ülkeler seviyesine gelmemesi için uğraşan bir başka toplum var mıdır? İftiralarla yaşadığım gerçekleri ünlü araştırmacı yazar İrem Barutçu 4 yıl çalışarak "Nail" kitabını çıkarttı. Bu kötü gerçekleri bana yaşatan koalisyon hükümetinin bazı siyasileri ve adaletin bazı savcılarıyla, hakimleriydi. Çalışan 3 bin kişinin, ekmek yiyen 15 bin insanın hayatlarını mahvettiler. Devletin 30 yıl içinde bu gruptan aldığı vergi 3,8 milyar dolar bir daha alınamadı. 8 bin talebelik koca bir akademiyi batırdılar. Sonra beraatlar Yargıtay’dan tasdikler ama hala detaylarla uğraşıyoruz ve adaletten veya siyasetten bir yetkili çıkarak bana, insanlara ve ülkeye bu denli zarar veren insanlardan tek bir sual sorulmadı. 1,5 yılda cabadan hapis yattım. İçimden "Allah belanızı versin" demek geçiyor . Bu kelimelerin ağzımdan çıkmaması için büyük gayret sarf ediyorum. Şimdi tıpkısının aynısı hikayeleri yaşıyoruz. İftiralar, şikeler, karşılıklı kasetler, hapisler! Ne oluyoruz be! Bu ülkede başından kıçına kadar herkes attığı adıma dikkat etmeli ona göre yaşamalı. Beğenmeyenler de defolsunlar başka ülkeye gitsinler. Yurtdışı açık.Coronavirus (Covid-19)

  • 193,760,159Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,156,697Ölü Sayısı
  • 13,652,204Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar