"Vay anasını ben neymişim" demeyin!

Dün 27 Mayıs'ın yıl dönümüydü. Özellikle Kanal 24 çok büyük bir sadakat ve efendilik gösterisi yaparak bize, bilene bilmeyene 27 Mayıs’la ilgili bilgilendirici yayınlar yaptılar. Ben babamı 27 Mayıs sebebiyle kaybettim. İşin arkasında İsmet Paşa'nın olduğunu bana büyüklerim teferruatıyla anlattılar. Dedemi de İsmet Paşa'nın astırttığını bizzat Atatürk babama söylemiş. Beni de aynı kafadaki belden aşağıları kısa boylular öldürtmek istediler, beceremediler. 

Osmanlının uzun süren savaşları gibi 14 senedir verdikleri zararlar ve üzerime saldıkları iblislerle savaşıyorum. Bugün ajansımın bir işinden dolayı bir iş adamı “dikkat edin onların bana borcu var, size de takmasınlar” demiş. Allah selamet versin.

Türkiye'de zenginliğin çok az kişide var olduğu dönemde babamın lüks Amerikan arabasını üniformalı şoförü kullanırdı. Ofisindeki kendi odası 500m2 üzerindeydi. Ünlülerin oturduğu Şişli Cami'nin karşısında ki Çift Kurt Apartmanı’nda ikamet etmekteydik. 27 Mayıs'ta sıkı bir Demokrat Partili olan babamı, dedem Nail Bey tarafından askeri mektepte okutulup manevi evladı olarak kabul ettiği İstanbul örfi İdare Komutanı General Refik Tulga İstiklal Savaşı'ndan kalmış olan amcamız Yenibahçeli Şükrü Bey'in ve Nail Bey'in madalyalarına, silahlarına ve de babama el koyarak hayatımızı perişan etmişti. Bu sebeple siyasete girmemeye karar vermeme rağmen hayatımdaki başarım 8.000 üzerinde marka yaratan, 38.000 civarında film çeken başarılarla dolu Cenajans ve Nail Keçili'ye bedel ödettirildi. 3 jenerasyon da başarı ve zenginliğin zirvesindeyken, devletin siyaset kanallarıyla yetkisini şerefsizce kullanan ve mekanları cehennem olmuş ve olacak zevata çattık.

Bu sebeple, yeni doğmuş çocuklarına büyük otel salonlarını kapatıp doğum günü yaptıran, 500-600 Mercedeslerde siyah camlar içerisinde gözükmeyen, Bentley kullanmayı marifet sayan, veletlerine Porsche ve Maserati'yi peynir ekmek gibi alan, Bodrum Türkbükü'nün teknelerinin lağımlarıyla bok içinde bıraktıkları güzelim tabiat hepsi için gelip geçicidir. Bu sebeple bizle temeli çok sağlam olan koca koalisyon hükümetinin yıkamadığı en yakın dostum Dinç Bilgin tarafından her şey düze çıkacakken dolandırılmam sebebiyle sıkıntılar yaşamaktayız. Bunların hepsi geçicidir Nail Keçili hayata veda etmeden evvel iş dünyasındaki vecibelerini yerine getirecektir ve onun zamanında gırtlağını sıkıp arkasından olur olmaz laflar edenlere “alın bu dünya sizin olsun” diyerek gidecektir.

Bu sebeple “Vay anasını ben neymişim” demeyin. Rabbim kızarsa donunuz bile yok olur.

M.Nail Keçili


Coronavirus (Covid-19)

  • 193,760,159Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,156,697Ölü Sayısı
  • 13,652,204Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 21:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar