VİZE KOYSAK NASIL OLUR

Tuhaf günler geçiriyoruz.

Doç.Ramazan Kağan Kurtoğlu hocamızın tabiri ile üzerimize “Tsunami” gelmesini bekliyorduk.  Bu kadar çabuk ve çok yönlü “geliş” bizi şaşırtmadı dersek yalan olur.

 

TMesela DAİŞ terörü.

Kurucusu belli. Koruyanı, kollayanı silahlarını vereni belli bir terör şirketinden söz ediyoruz. (çatır çatır petrol satarak para da kazandığına göre, şirket dememizde mahzur olmasa gerek).

 

Anglosaksonlara göre, DAİŞ terör örgütüne silah yardımını Türkiye yapıyor. İçerideki şakşakçı kuyrukları İngiliz muhipler cemiyeti üyeleri de; Eveeettt, doğruuu ! diyerek bu yalana destek oluyor. Hatta MİT Tırlarını durdurup, Türkmenlere giden yardımı, DAİŞ’e silah gidiyor diyerek dünyaya şikayet edip. Kendi ülkemizi , teröre destek veren ülke konumuna düşürmek istediler.

 

Ortadoğu coğrafyasını kan gölü, mayın tarlasına çeviren Anglosakson emperyal gücün Unidet Kingdom’ı ve onun resmi sözcüsü NATO içindeki dost ve müttefikimiz İngiltereye göre; DAİŞ’e katılımlar Türkiye üzerinden ve hatta Türkiyenin göz yumması sonucu gerçekleşmekte !

Alman Axel Springer verlag’ın tüm medya gücüde bu yalana destek oluyor.

 

O zaman bize düşen; Başta İngiliz, Alman, Amerikan ve Fransız vatandaşları olmak üzere yarını bile beklemeden tüm bu ülke pasaportu taşıyan kişilere VİZE uygulaması başlatmak. Hemde “iş olsun vizesi” değil. Gerçek anlamda onların uyguladığı gibi, parmak izi ve servet beyanını da içeren en mahrem bilgilerin yer alacağı bir “vize uygulaması”.

 

Ama o zaman 36 milyon turisti zor görür bu ülke diyenler olduğunu duyar gibiyim.

Kimse merak etmesin, gerçek turist için bu uygulama onların seyahat güvenliğini en üst düzeye çıkartacağı için, 36 milyon yerine 45-50 milyona bile çıkabilir bu sayı.

 

Koskoca anlı şanlı(!) İngiliz hükümeti. Londradan elini kolunu sallayarak 15-16 yaşlarındaki ÇOCUKLARIN nereye gittiklerini, aile muaffakiyet belgeleri olup olmadığını sormuyorsa, sormak bize düşer. Ve VİZE uygulamasına geçilir !

Bizde ülkemizi yol geçen hanına çevrilmekten kurtarır. Kimin ne zaman girip çıktığını biliriz. Haklı olarak soracak olan İngiliz ve Kanada hükümetlerine de çocukları hakkında bilgi verebiliriz.

 

Vize uygulamak mütekabiliyet çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 1980 yılından beri, yani 35 yıldır YASAL HAKKIDIR. Bu güne kadar uygulanmamış olması da ayrı bir garabettir.

VİZE ile birlikte, tek taraflı işleyen Gümrük Birliği Anlaşması da, gözden geçirilmek üzere “dondurulabilir”.  Bu tip girişimlere, İngiliz Muhipleri Monşerlerimizin  karşı çıkması elbette doğaldır !

 

Buraya kadar yazıklarımızı özetleyecek olursak,

Men dakka, dukka !

 

                      

  ***                  ***                       ***

 

Uçaklar

 

Alman havayolu şirketi Lufthansanın kendi tabirleri ile “kızı olan kurumu” Germanwings’in bir uçağı Fransız Alplerinde “yardımcı pilot” tarafından dağa çakılıp 150 insana mezar olunca. Detaycılıkları ile bildiğimiz Almanların havacılık karizması da fena halde çizildi.

 

Nasıl bir tesadüftür ki, bu kazadan birkaç gün sonra.

Bu alandaki en büyük rakipleri  –hatta düşmanları- saydıkları THY uçaklarında, ardı ardına “asılsız bomba” ihbarları sonucu. Uçaklarımız havalandıkları noktalara geri dönmek zorunda kaldılar !

 

Bu işte BND parmağı var. Dediğimizde, sende amma “senaryo” yazıyorsun diyenler oldu.  İyi de, bu bazılarının “senaryo yazma” dedikleri şeyleri yapmak üzere Amerikadaki Think Tank kuruluşları çuvalla para veriyor. Biz hayrına yapıyoruz.

 

                            ***                       ***                       ***

 

CHP Mitingi

 

CHP bu gün İstanbul Kartalda yaptığı  miting ile, Seçim mitinglerine start verdi.

Dahi reklamcıları Ali Taran’ın, dahiyane buluşu ile de,  mitinglerde slogan atma yerine “alkış tutmayı” tercih etmişler.

Bildiğimiz tanıdığımız CHP’li dostlarımız oldum olalı, alkışı sadece “cenazelerde” tuttular. Kendilerine yakın gördükleri mevtayı hep “alkışlarla defnettiler”.

Acaba Ali Taran da bu CHP’den hiç bir şey çıkmayacağını anlayıp, alkışlar eşliğinde kendi cenazelerini yine CHP’li dostlarımıza mı uğurlattı !

 

Haydi alkışlar eşliğinde uğurlandı da, Koray Çalışkan ile Koskocaaaaaman Tuncay Özkan’ın AK Partinin 2014 yılındaki Maltepe mitinginin fotoğraflarını, bu gün Kartaldaki kendi mitinglerindenmiş gibi Twitterda paylaşmalarına ne demeli ?

 

 

 

Naci Taban

 

 

12.04.15

Coronavirus (Covid-19)

  • 664,192Coronavirus Vaka Sayısı
  • 30,888Ölü Sayısı
  • 142,364Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:55

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar