ÜZERLERİNE GÖNDER YENİDEN EBABİLLERİ YA RABB

Son yıllarda ülkemizde terör örgütlenme ağlarının giderek yükseldiği ve örgütlerin ardı arkası kesilmeksizin  eylemler  zincirini müşahede etmekteyiz. Terör örgütleri ve arkalarındaki yabancı güçlerin  amaçlarının sadece korku salma veya yıldırmak  olmadığını yaptığı eylemler ile siyasi liderlere mesajlar göndermek istediğini düşünecek olursak,  terör olayları ve destekçilerinin mesajlarını  doğru okur ve doğru çözümler üretilebilir.

 

Mesela Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un  silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiği eylemde Rus büyükelçiyi öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın Gülen yapılanmasıyla bağlantılı olduğu yönünde çok güçlü sinyaller olması sadece FETÖ eylemi miydi?  

  

 

1-FETÖ örgütünün gerisinde duran  ve destekçisi iblis Amerika’nın  Türk-Rus ilişkilerini krize sokup Suriye’de  dinmeyen ateşin Ortadoğu projesinin  çıkarlarına uygun devamını  istemesi olamaz mı? 

  

2-  Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un  silahlı saldırı suikastı siyasi liderlere  nefes kadar yakın olduğu emirlerine amade olunmadığın da kendilerine dönük suikast olacağı mesajı olamaz mı? 

Önümüzde ki günlerde elbet mesajın ne olduğu daha iyi anlarız 

 

3- 1 Ocak 2017'de yılbaşı gecesi   saat 01:15'te İstanbul'un  Ortaköy semtinde bulunan “Reina” adlı gece kulübüne yeni yıl kutlamaları sırasında düzenlenen silahlı saldırı ve Saldırı sonucunda 39 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi ise yaralandı. Yıl başı gecesi meydanlarda bile her türlü olası tedbir alınmışken İstanbul'un en lüks, en pahalı, en iyi korunan ve karakola 150 metre uzaklıkta ki gece kulübünü basan silahlı terörist, içeride onlarca koruma güvenliği olmasına rağmen   saldırıyı yapan şahsa karşılık olarak  tek bir el  ateş edilmemiş  olması akıl alacak gibi değil.

 

Tek bir şahsın   gözcüsüz,  desteksiz  böylesine büyük eylem yapabilmesi ve eylem sonrası kaçabilmesi olasılık dahilinde bile değildir uluslararası haber ajansı Reuters'ın haberinde IŞİD'in saldırıyı üstlendiği yapılan açıklamada  "Hıristiyanların koruyucusu Türkiye'deki ünlü bir gece kulübünde şirk bayramlarını kutlayan Hıristiyanlara saldırıldığı" ifade edildi.

 

“İŞİD üstlendi” haberi pekte inandırıcı değil. Çünkü Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde Emniyet Müdürlüğü'nün ek binası yakınlarında sabah saat 08.00 sıralarında meydana gelen patlamada   9 kişinin ölümü, 100'ü aşkın insanın yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı İŞİD üstlendi haberini duyuran Reuters haber ajansının haberinin daha sonraki günlerde doğru olmadığı ve PKK terör örgütünün eylemi olduğu ortaya çıkmıştı

 

4-Reuters, dünya çapında gazetelere ve uydu yayınlarına yolladığı haber raporları ile tanınan, merkezi İngiltere’nin başkenti Londra'da bulunup küreseler emperyalizmin hizmetinde olan haber ajansıdır. 

 

Batık (k) Avrupa haber ajansları kara sakallı kara giyimli kara bayraklı adamları suçlamakla şeytani akıl ile kendilerini aklamak mı istiyorlar? Kanaatimce  Reina saldırısı işid ve PKK eylem tarzıyla bire bir örtüşmüyor ve Reina saldırısının küresel emperyal güçlerin  lâik/Muhafazakar İslamcılar arası çatışma projesi çıkarmak olduğu apaçıktır gözler, CIA-MOSSAD ta olması gerekir.

 

Batı-(k) Avrupa ve İBLİS Amerika’nın yarattığı İŞİD terör örgütü üzerinden tüm dünya ya korku salma amacının var olduğunu sayarsak Terör  İŞİD midir? yoksa İŞİD in arkasında Duran devletler mi terördür.

 

Aklımıza İŞİD’in insan yüreğine korku salan kafa kesme görüntüleri geliyor ve acaba gerçek mi? ABD’den Avustralya’ya, Japonya’ya kadar birçok ülkede yaşayan komplo teorisyenlerinin kafa kesme görüntülerinin Amerika stüdyolarında hazırlandığı ABD’nin ve İsrail’in Orta Doğu hâkimiyetini sağlamak için ortaya çıkarılmış bir yapay örgüt olduğu iddiası dillendiriliyor.

 

5- Emperyal Güçlerin Hedefinde Türkiye var.

 

Küresel haçlı emperyalizmin hedefinde olan Türkiye Son yıllarda terör örgütlerinin ve destekçilerinin koordineli biçimde silahlı saldırı intihar saldırısı ve suikastler ile  Türkiye’yi hedeflerine almış durumdalar.


Geçtiğimiz son bir yılın bazı olaylarını hatırlayacak olursak;


12 Ocak 2016'da İstanbul Sultanahmet meydanında intihar saldırısı 17 Şubat 2016'da Ankara'da bomba yüklü araçla saldırısı 

 13 Mart 2016'da Ankara Kızılay da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı

19 Mart 2016'da  İstanbul İstiklal Caddesi'nde intihar saldırısı

 

27 Nisan 2016'da Bursa  kent merkezinde Ulu Camii yakınında canlı bomba saldırısı

 1 Mayıs 2016'da Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla saldırı 

 12 Mayıs 2016'daİstanbul Sancaktepe'de  Kara Havacılık Alay Komutanlığı kışlasının yakınında bombalı araçla saldırı  

 12 Mayıs 2016'da Diyarbakır Dürümlü mezrasında 15 ton patlayıcı yüklü kamyonunun infilak etmesiyle yapılan saldırı

8 haziran 2016'da Mardin'in Midyat ilçesinde Emniyet Müdürlüğü binasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı


Emperyal güçler ülkemizde mezhep, ırk, laik ve muhafazakar İslam çatışması oluşturup iç savaş  senaryosunu başlatmışlardır.

 

6-Basiretli Cumhurbaşkanımız  "Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız. “ demiştir.

 

Bu sözleri özelde FETÖ ye Genelde ise küresel haçlı emperyal güçlere  tokat gibi cevaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Ülkemizi viraneye çevirmek isteyenlere izin vermeyeceğiz.

 

Suriye'de, Irak'ta, Libya'da, daha pek çok yerde bunu yaptılar ama bize yapamayacaklar.

 

Yıkıntıların arasında, kucağımızda çocuklarımızın, sevdiklerimizin cansız bedenleriyle, çaresizce ağlamamızı bekleyenlere, o günleri göstermeyeceğiz diyerek küresel güçlerin oyunlarının farkında olduğunun mesajını dik duruşla vermiştir.

 

Özetle dünyada yeni bir oluşum söz konusu ve İslamî ilerleyişin önünü kesmek için şer güçler, yok olmama adına ısrarla son güçleriyle saldırıya geçmekte birleşmiş durumda. 

 

Biz de deriz ki Yüce Allah'tan:  Üzerlerine gönder yeniden ebabilleri Ya Rabb!

 

Coronavirus (Covid-19)

  • 664,103Coronavirus Vaka Sayısı
  • 30,883Ölü Sayısı
  • 142,361Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:10

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar