ORTADOĞU İÇİN REÇETE.!

          Dikkat ,15 Temmuz 2016 gününden beri ilk defa,satranç masasında etkili bir hamle yaptılar dedim. Bu hamleye kadar sürekli onlara istediğimiz oyunu oynattık. Tahminim devletimiz,S400 hava savunma sistemleri,gerekli stratejik bölgelere yerleştirilmeden,denenmeden,emin olunmadan önce zaman kazanmak amaçlı savunma yaptı. Çünkü havadan gelebilecek tehlikelere karşı savunma anlamında sıfır kapasitedeysen eğer,girilebilecek herhangi büyük çaplı bir operasyonda,Allah korusun,birinci dünya savaşındaki Sarıkamış misali bişeyler yaşarızki işte bu bizi mahf eder. Hesaplanmadan çıkılmış bir yol,yazlık malzemelerle,tedbirler alınmadan,ihtiyaçlar karşılanmadan karda kışta yola revan edilen Mehmetcikler,binlerce şehid ve hüsran.!

          Barzani hamlesi,kabalacıların zaman kazanmaya yönelik olan stratejimize uyandıkları gibi bir his uyandırdı içimde. Çünkü çok iyi biliyorlarki Habil in,haliyle Alim in hali ile hem hal olmuş bu millet,havadanda kendisini sağlama aldıktan sonra,dur desende durmayacak. S400 ler alınmadan ,gelmeden önce,Habil in fıtratından gelen bu milletin,devletin büyük değilde,sadece taktiksel küçük operasyonlar ile devam edeceğini çok iyi biliyorlar. Hava savunmalar gelmeden önce bizleri içeri çekme derdindeler. Biz girelim,onlarda girsin.! 

          Gökleri korumadan,şimdilik yapabileceğimiz çokta büyük bir operasyon  ihtimalimiz yok. Ne yapabiliriz,öncelikle,içerde Türk,Kürt dalaşı çıkarmaya çalışan hain provakatörlere karşı çok aklı selim olmalıyız. Yıllardır deniyorlar ,Allah ın izniyle başaramadılar ve başaramıyacaklar. İkinci olarak devletimiz Fırat ve Dicle nin sularını kesecek projeleri hemen acilen devreye sokmalıdır. En azından S400 ler gelene kadar boş durmamış,Barzani hamlesi ile ele geçirdikleri psikolojik avantajı kendi lehimize çevirmiş oluruz. Su elimizdeki en büyük silah aslında.

          Herhangi bir devlet,bilgi sahibi olmak istediği,köy ve ahalisini ya içeri bir ajanını sokarak,yada direk köyün muhtarına giderek lazım olan verilere ulaşmaya çalışır. Bizde bu tip mevzular farklı işler. Devlet gider köyün delisini muhattab alır. Ne lazımsa öğrenir çıkar.Kimse zannetmesinki S400 ler geldikten sonra,yada ne bilim S400 ler gelmeden önce üstümüzde yapmayı planladıkları ameliyata kuzu,kuzu boynumuzu uzatacağız.! Kabalacı ne planla girdi Ortadoğu ya,kontrollü kaos,inceden birbirine düşürme,yine kontrollü şekilde ufak devletler oluşturma,onların başınada kendi kuklalarını yerleştirme.! Köyün delisinden istihbarat alanlar,madem kaos istiyorsunuz öyle olmaz böyle olur diyip,bataklığın aslına ,bir gece ansızın çöküp,sivrisineklerin damarını kurutma hamlesi yaparsa ne yapacaksınız? 

          Herkes,Suriye,Irak ın kuzeyine operasyon bekliyor,ben asıl büyük planda direk ziyonistan a operasyon bekliyorum vesselam. Osmanlı Viyanayı kuşatmış,toprağın üstünde kan gövdeyi götürüyor,meğerse asıl vuruş toprağın altından ilerliyormuş,lağamcılar Viyana nın merkezine kadar tünelleri açmış bombaları yerleştirmiş,kader işte,sesleri duyan bi vatandaş uyarıyorda yerin altından sesler geliyor diye,Viyana şimdilik feth edilemiyor. Amerika ilk defa boşuna ziyonistan sınırları içine füze savunma sistemlerini kurmadı bundan bir kaç gün öncesine kadar. 

          Ortadoğu da kontrollü kaos mu işinize yarıyor,hmmm,biz düşündük tam kaos daha bi eğlenceli olacak,o günü yaklaştırıyorsunuz yapmış olduğunuz davranışlarla,bizede partiye biraz daha ekşın katmak düşer,sonrasımı.? Zabaha kadar danz,danz,danz..!!!

          Vatandaş olarak bizim yapmamız gereken tek şey var,sabr etmek,ırkcı tutum davranışlardan uzak kalmak,türk,kürt üzerinden madik atmaya çalışanları ignorieren etmek,laf dalaşına girmemek,sosyal medyanın palyaçolarına itibar etmemek,Devletin,milletin yanında olmak,gün tek olma,birlik olma,safları hangi milletten olursa olsun sıklaştırma,el ele tutma günüdür. Bildiğim inandığım tek şey var, Allah bizimledir.

          Selametle.

Popüler Kullanıcılar

}