AI AI AA , AAA .!

      1An diye bir tv kanalı vardı,muhalif cenahdan zileli ümit diye biride burada bi programa katılıyordu. Dombra müziği müthiş bir rüzgar yaratmıştı iktidar lehine diye bir serzenişte bulunmuştu. O dakkada dedimki kendi kendime,ulen demekki bunlar Ak Parti bu şarkıyı çaldı,sahibi kullanmalarını istemedi,aslında bu müziği ilk kullananlar bunlar değil vb, itibarsızlaştırmalarının ana teması,parçanın oluşturduğu kendi alehlerine esen büyük fırtınanın önüne geçememelerinin çaresizliği. 

      Çağımızdaki en büyük silah Algı. Bu gücü kendi lehine çeviremediğin sürece toplumlar üzerinde yönetici olmayı istemek hayalden öteye geçmez. Toplum algısı karşı tarafın lehine işliyorsa ya o algıyı itibarsızlaştırma cihetinde bir yol haritası çizersin,aynen zileli ümit tayfasının izlemiş olduğu yol gibi,yada şeytani bir zeka ile o algıyı alır inceden kendi tarafına yontarsın,fetulanın desteklediği kabak gibi belli olan,merro nun "good "dükkanı misali.

      O üç harfli kelimeyle adını verip açtıkları dükkan kesinlikle çok büyük labaratuvar araştırmaları sonucu ortaya çıkmış bir masabaşı projesidir. Bunu,basit,tesadüf yada olabilir canım ne varki gibi kavramlarla geçiştirmeye çalışanlar beyinlerini bir gözden geçirsin derim. Kendimce delillerimi sunduktan sonra,karar vermek sizlere kalacak vesselam.

      Son bir kaç yüzyıldır gücü ellerinde bulunduranlar,aynen ülkeleri ne kadar küçültürsek güçleri o kadar azalır,kontrolü daha kolay olur misali,ülkemizde de yüzyıla yakın zamandır bir sürü odalar oluşturarak,onlarca kavramla insanlarımızı resmen atomlarına ayırdılar. Kötü,olgusunu bir sürü parçaya böldüler inşa ettikleri odalarında ve beyinleri gerçek,aynı zamanda tek olan rakip " Kötü" yü görmelerine perde çektiler. İnsanımız on yıllar boyunca onlar için özenle tahsis edilmiş odalar içinde mücadele etti gerçek kötüye hizmet ettiği ve onun tuzağına düştüğünü fark etmeden. O odalardan bir kaç örnek vereyim ne demek istediğim daha iyi kavransın. Oda bir,laik,antilaik çarpışması,oda iki kürt,türk,oda üç,sünni,alevi,oda dört milliyetçi,kominist,oda beş,modernist,gelenekci vb..

      Yeni Türkiye de tekrar direksiyona geçen Selçuklu ve Osmanlıyı kuran Deruni devlet ilk iş olarak,algılara yıllardır neyi işledi,neyi nakş etmeye uğraştı son senelerde.? Bu kavganın iyi ile kötünün mücadelesi olduğunu. Yani,gerçek savaşın sadece iki varlık arasında yapıldığını,buna göre safların belli edilmesini,odalardaki mücadelenin realde şeytanilere haliyle köteye hizmet ettiğini,on tane yirmi tane düşmanın değil sadece tek kötünün,düşmanın olduğunu kalblere kazıdı. Özellikle ben yazılarımda,ve daha bir çok kişide artık bu savaşın iyi ile kötünün savaşı olduğunu dillendirmeye başladığı anda,bu kavram tamda dillere beyinlere pelesenk olmuşken,ppaaatttt ,şeytani akıl o iyi kelimesini alıp dükkanına isim yapıverdi.! 

      Bu saatten sonra bu mücadele iyi ile kötü nün mücadelesi yazacak olan,konuşacak olan herkes yeni açılan dükkana muhalif bile olsa,istemeden malesef beyinlere onların algısını zerk etmiş olacak. Ben şahsen bundan sonra Hak ile Batıl ın,Rahmaniler ile Şeytanilerin,kelimelerini kullanmaya dikkat edeceğim. Her kutsal şeyi kirlettikleri gibi fetula ve sahipleri iyi kelimesinide mındar ettiler artık. Bu kelimenin seçilme sebebi sadece ülkemizdeki insanların iyi ile kötü nün savaşı gerçeğine uyanmış olmaları değil tabiki. Girişte bahs ettiğim Dombra nın onların aleyhine estirdiği rüzgara vermiş oldukları yanlış tepkiden de ders çıkarmış olacaklarki,Diriliş Ertuğrul dizisinin iktidar lehine reklam yapması üzerine,dizinin,beyinlerdeki,zihinlerdeki en hacimli yerini kaplayan Kayı Boyu Sembolü olan I Y I  yıda kendilerine meze etmeye çalışmışlar. Dediğim gibi,bu yeni dükkan, çok büyük şeytani bir labaratuvarın ürünü.

      Lakin bu büyük milletin feraseti,basireti,Allah ın izniyle bu tuzaklarınıda boşa çıkaracaktır. Çünkü bu millet çok iyi biliyorki, onlarınki. "aı  aı aa aaa,iyi-kötü-çirkin"..... Bizimki sadece "" I Y I "" biznillah.

      Selametle.

Popüler Kullanıcılar

}