Türkiye yarışta 19 Nisan ipucu - 1997 yılında hangi ülkenin 3 vatandaşı, Mars'a izinsiz uzay aracı yolladığı için NASA'ya dava açmıştır?

Bugün 19.30'da 7.000 TL Ödüllü beyin yakan TERS KÖŞE yarışmamıza hepinizi bekliyoruz.
1997 yılında hangi ülkenin 3 vatandaşı, Mars'ın onlara atalarından kaldığını belirtip, Mars'a izinsiz uzay aracı yolladığı için NASA'ya dava açmıştır biliyor musunuz?
Cevap: Yemen
1997 yılında Yemenliler NASA'yı Mars için dava etmişlerdir. Mars'ın kendilerine ait olduğunu iddia eden iki Yemenli, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı NASA'ya dava açtı. Yemen'in haftalık El Tavra Gazetesi'nde çıkan habere göre, Mustafa Halil ve Abdullah el - Amri, Yemen Genel Savcısı'na bazı belgeler sunarak, Mars'ın atalarından kendilerine miras kaldığını ve ABD'nin kendilerinden izin almadan böyle bir çalışma yapamayacağını savunduğu bildirildi. Mars'taki Pathfinder aracının izinsiz olarak gezegende kalamayacağını öne süren Halil ve el - Amri, Yemen Genel Savcısı'ndan davaya ABD Büyükelçisi David Newton'ın da çağrılmasını istedi. ABD Hükümeti'ni suçlayan iki Yemenli, Yemen Yargıtayı'nı, Amerika'yı zorlayarak NASA'nın Mars'taki çalışmalarını durdurmaya çağırdı

Türkiye yarışta 19 Nisan ipucu - 1997 yılında hangi ülkenin 3 vatandaşı, Mars'a izinsiz uzay aracı yolladığı için NASA'ya dava açmıştır?

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,804,628Coronavirus Vaka Sayısı
  • 357,738Ölü Sayısı
  • 2,937,359Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 11:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar