SİVRİSİNEK ISIRIĞINA İYİ GELEN YEDİ TEDAVİ

sivrisineki ısirigina ne iyi gelir


Sivrisinek ısırığına neler iyi gelir 
sivrisinek ısırığı genellikle kaşıntılı ve rahatsız edici olabilen küçük bir çarpma ile sonuçlanır. Ev ilaçları, tahrişi azaltmak için buz, bal, fesleğen yağı veya aloe veranın uygulanmasını içerir. Önleme yöntemleri arasında sivrisinek kovucu kullanılması ve maruz kalan cildin kaplanması yer alır.
Dünyanın bazı bölgelerinde, sivrisinekler hastalıklar taşıyabilir. Türkiye de, bir sivrisinek ısırığının bir hastalığa neden olması olası değildir. Bununla birlikte, iklim değişikliği gibi faktörler nedeniyle  Türkiye'ye daha fazla hastalık taşıyan sivrisinek yayılıyor. Bu, bazı sivrisineklerin yaşaması için Türkiye 'nin bazı bölgelerinde iklimin uygun bir ortam olduğu anlamına gelir.
sivrisinek neden ısırır ?
Dişi sivrisinekler, yumurtalarını üretmek için ihtiyaç duydukları küçük miktarlarda kanlarını içmek için hayvanları ve insanları ısırır. Gelişen kaşıntı, sivrisineklerin geride az miktarda tükürük bırakması nedeniyle oluşur ve bir kişinin bağışıklık sistemi , bölgedeki iltihabı tetikleyerek tepki verir . Bu genellikle kaşıntılı, rahatsız edici bir şişkinliğin oluşmasına neden olur.
Sivrisinek Isırığına ne iyi gelir ?
Ev yapımı sivrisinek ilaçları bir sivrisinek ısırığının kaşıntı ve rahatsızlığını azaltmaya yardımcı olabilir. Bu yazıda, çabuk rahatlama sağlayabilecek yedi tedaviyi inceliyoruz.

SİVRİSİNEK ISIRIĞINA İYİ GELEN YEDİ TEDAVİ


Coronavirus (Covid-19)

  • 198,319,948Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,229,737Ölü Sayısı
  • 14,943,494Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:50

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar