Muharrem İnce, Nazlı Çelik'in konuğu -canlı yayın-

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik'in sunduğu 'Seçim Özel' programının konuğu

İnce'nin öne çıkan mesajları şöyle:

Kars'ta bir miting yaptık bugün. Orada hayvancılıkla ilgili önerilerimizi anlattık. Hayvancılarımızın çobanlarımızın sigorta primlerini devlet ödeyecek. Yoksa Arjantin'den Uruguay'dan hayvan alırız.
Karslı kardeşlerime de Vanlı kardeşlerime de çok teşekkür ediyorum. Yarın Ankara ve Aydın'a geçeceğiz.
(Millet İttifakı'nın kaç vekil çıkaracağı sorusu üzerine) Millet İttifakı'nın 340 civarında vekil çıkaracağına inanıyorum.
(Apolet polemiğinin sorulması üzerine) Ben sayın generalin iftara katılmasında hiçbir sakınca görmüyorum. İftara katılabilir. Ama beni eleştirirken alkışlayamaz. Erdoğan orada vatan demiyor. Bayrak demiyor. Beni eleştiriyor. Balkanları hatırlayın. Balkanlarda ordu siyasete karıştığı için kaybettik.
Apolet tartışmasında Soylu'nun açıklamalarına ilişkin konuşan İnce, "Soylu'nun Bafra'da Erdoğan'a ne söylediğine bakarsınız. Kalitesini anlarsınız. Benim ne FETÖ ile ne de PKK ile işim olmaz. FETÖ'cü PKK'lı arıyorlarsa kendi içlerine baksınlar. Fetullah Gülen için bize haykırışlarını hatırlasınlar. Ben baştan söyledim. O komutan Afrin'de görev yapmış, kahramanlık yapmış olabilir. Ama siyasete bulaşamaz.


İmam Hatip Liseleri diyorlar, ben öğretmnelik yaptım imam hatipte. Şu anda 1 buçuk milyon imam hatip mezunu çocuğumuzu nasıl sektöre kazandırırız çalışmasını yaptırıyorum. Fen liseli ne kadar değer görüyorsa İmam Hatipli de aynı değeri görecek.
Şu anda 1.5 milyon imam hatipli çocuğumuz üzerinde çalışma yaptırıyorum. Bu çocuklarımız işsiz. İmam hatipliler de bu milletin evladıdır. İş artık o kadar terbiye sınırını aştı ki. Oğlumun düğününde zeybek oynamışım. Bunu alıp camiye montajlamışlar. Ben bunlara acıyorum.


Sayın Kılıçdaroğlu'nun yaptığı çok önemli bir iştir. Eli vicdana koyup karşına 2 kez aday çıkan birini cumhurbaşkanı adayı yapmak kolay iş değildir. Oyüzden bizim Kılıçdaroğlu'yla aramızda harcama falan yok. Biz Erdoğan'ı harcayacağız.
Yalova seçimlerinde 48 saat sandalye üzerinde bekledim daha önce. Yine bekleyeceğim. Oylarımıza sahip çıkacağız, çaldırmayacağız.
Ben traktöre ilk kez 11 yaşında bildim. Ben onun toz içinde olduğunu bile bile bindim. Ne o traktörü planladım ben, gördüm durdurdum bindim. Gazeteciler arkadaşlar toz içinde kaldıklarından yakındılar. Ben bile bile bindim.
Eyüp Sultan'a gittik. Orada bir gazeteci arkadaş dediki: seçim dönemlerinde buraya Erdoğan gelir. Bu nasıl Erdoğan'la özdeşleşebilir. Orası mübarek bir yerdir. Orası hepimize ait bir yer. Herkes gidebilir.Hatırladığım 50 kere ben oraya gittim, 50 kere namaz kıldım. Ben ilk kez 11 yaşında anneannemle birlikte gittim Eyüp Sultan'a, anam adak adamıştı.
Eşim mitinglerimin yarısına geliyor. Yarısına gelemiyor işleri halletmesi gerekiyor. Geçen buzdolabına baktık, eksikler var. Boşlukta hemen eşimle markete gittik.
Mesela Boçka'da 30 sene evvelki öğrencimi gördüm. Seslendim ona. Ben olduğu gibi aktarıyorum. Bozuk da atıyorum. Saklım gizlim yok. Türkiye farklı bir cumhurbaşkanı ile karşılaşacak.
Kendimi asla Erdoğan'a benzetmem.

İcazet konusunda da sizi yalancılıkla suçluyor hatta annenizinde rahatsız olduğunu söyledi.
Annemle görüşmüş mü de biliyor rahatsız olduğunu. Yalancı kendisi. Telefonlarımı mı dinliyor? Sonra annemle bir tanışıklığın mı var? Yalan söylemeye çok alışık olduğu için bunuda söylüyor.
Önce gelsin kendisi incelesin dediler. Sonra arkadaşlarım gitti ilk incelemeleri yapmışlar. Yarın sabah bilgi alacağım yad agece ilerleyen saatlerde.
Akşam büyükelçilere de onu söyledim. Amerika ya da başka kişiler yargımıza laf ediyor. Hadi onları bırakalım. Siz yargımıza güveniyor musunuz? Ben güvenmiyorum. Cumhurbaşkanı içeri girdiğinde ayağa kalkan yargıçlar adalet dağıtamaz. Yargının tarafsız bağımsız olduğuna inandırabilirsek iade kolaylaşır. Böyle bir yargı sisteminin olduğu yere kimse iade etmez.
Erdoğan ile benim aramdaki fark şu. O FETÖ'nün ayağına gitti. Ben FETÖ'yü ayağıma getireceğim.
Sayın Erdoğan'ın Büyük Ortadoğu Projesi'nin eşbaşkanı. Bense Büyük Türkiye'nin cumhurbaşkanı olacağım.
OHAL'i 48 saat içinde kaldıracağım. Parlementer sisteme geçiş sözü veriyorum.
TRT yasa sebebiyle herkese vermek zorunda olduğu 10 dakikalık konuşma için beni çağırdı. Gitmeyeceğim. Onların olsun.
Eskiye dönüşü istemiyoruz. Bu sistemi beğenmiyoruz ama eski parlementer sistem iyi miydi? O da iyi değil. Akşener'in dediği İyileştirilmiş Parlamenter Sistem kulağa çok hoş geliyor. Ayrıntılarını bilmiyorum şu anda. Görüşüp öğreneceğiz.
Dindar nesil yetiştirilmesine itirazım yok. Ama dindar nesil yetiştirmek devletin işi değil. Ailenin işi. Din eğitimi almak isteyen varsa, isteyene istediği kadar veririz. İstemeyene de hiç vermeyiz. Kindar nesile ise izin vermem.

Bedelli askerlik isteyenleri anlıyorum. Ama fakir evlatlarını da anlıyorum. Bunun yolu profesyonel ordu kurmak. Bu ortamda seçim üzerinden oy devşirmeye çalışmak Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmaz. Benim gündemimde böyle bir şey yok.


Coronavirus (Covid-19)

  • 140,303,745Coronavirus Vaka Sayısı
  • 3,006,487Ölü Sayısı
  • 18,080,755Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar