AA muhabirini arama çalışmasına katılan 2 asker suya kapıldı

Soğanlı Dağı'nda uçuruma düşen Anadolu Ajansı muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmalarına katılan Jandarma Arama Kurtarma ekibinden 2 asker suya kapıldı.

Bayburt-Trabzon arasındaki Soğanlı Dağı'nda uçuruma düşen Anadolu Ajansı muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arama çalışmaları sırasında 2 asker akıntıya kapıldı.

 

Kaza Trabzon'un Çaykara ilçesi Karaçam mevkiinde meydana geldi.

 

Bayburt'ta 8 gün önce uçuruma düşerek kaybolan Anadolu Ajansı muhabiri Abdulkadir Nişancı'yı arayan Jandarma Arama Kurtarma ekibinden 2 asker suya kapıldı.

 

Akıntıya kapılan 2 JAK timinden biri kurtarıldı, diğeri aranıyor.

 

 

 

Arama çalışmaları aralıksız sürüyor

 

Trabzon il sınırında 'dünyanın en tehlikeli yolu' seçilen Soğanlı Dağı’ndaki Derebaşı virajlarında yürütülen yol açma çalışmalarını takip ederken üzerine çıktığı kar kütlesi ile birlikte uçurumdan düşen Anadolu Ajansı (AA) muhabiri Abdülkadir Nişancı'yı arama çalışmaları sürüyor.

 

Kamera ve fotoğraf makinesi ile ayakkabısının teki bulunan gazeteci için bölgede AFAD ve Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri ile dalgıçların yürüttüğü arama çalışmaları sürüyor. AFAD ekipleri haritalar üzerinden bölgede arama yapılacak alanları belirliyor.

 

 

 

210 kişilik ekip arıyor

 

Sarp ve kayalık bölgede suyun şiddetli olması nedeniyle arama çalışmaları güçlükle yürütülüyor. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri suya girerek demir çubuklarla göletleri tarıyor. Arama çalışmalarında iz takip köpekleri de kullanılırken, Abdülkadir Nişancı'ya ait ayakkabının bulunduğu yerden başlanarak 300 metrelik dere yatağı didik didik aranıyor. DSİ ekipleri dere yatağına da tel örgü çekti.

AA muhabirini arama çalışmasına katılan 2 asker suya kapıldı

Popüler Kullanıcılar