Av.Müzeyyen Boylu'nun hunharca öldürülmesini kınıyor lanetliyoruz

Basına ve kamuoyuna

Türkiye Aile Meclisi olarak Av.Müzeyyen Boylu’nun öldürme olayını kınıyor, lanetliyor,  Allah taksiratını af etsin, yakınlarına sabır-ı cemil diliyoruz.

Hiçbir neden bir kadını yada erkeği, fark etmeksizin bir insanı bu şekilde amden/aleni öldürmeye sebep olamaz.

Büyüklerimizin ifadesiyle eşler bir arda yaşamayacağına kanaat getirince zor olmasına rağmen son çare boşanmaktır.

Maalesef eğitim müfredatımız  öğretiyor ama eğitemiyor, çünkü inanç ve kültürel değerlerden yoksun bir eğitim ile nitelikli insan yetiştiremiyor.

İşte iki güzide meslek mensubu biri Tabip diğeri Hukukçu ama aralarındaki sorunu hak-hukuk, değerleri dairesinde çözemediler.

Maalesef eğitim sistemimiz soru çözmeyi öğretiyor ama kişiye sorun çözme yeteneğini kazandıramıyor.

Ayrıca;

Bu olayı kınamanın yanı sıra Eşler arasında uzlaşma müessesini yasaklayan 6284 numaralı İstanbul sözleşmesini sakıncalarına dikkat çekmek istiyoruz. Eğer inancımız gereği bu eşler arsına aklı selim sahibi iki insan girebilseydi, belki de olay daha bir sühuletle çözülecekti. Ben sen tartışması kişiler arasında büyür ama öteki/ötesi araya girince sorunun çözümü kolaylaşıyor.

Tabi ondan da önce “Kadına şiddete hayır!” deyip bu yasanın arkasında duran ve bu tür vakaların oluşmasına zemin hazırlayan Mor çatı ve Feminist grupları nasıl bir yanlışın arkasında durduklarını düşünmeye davet ediyoruz.

Adalet kavramını öteleyerek “Eşitlik” oyunları iye kadını konumundan etmeyi hedef edinen Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini savunup bu halkın inanç ve kültür değerlerinin genetiğiyle oynayanlarını kınıyoruz.

En son kamuoyuna seslenerek;

Gelin Aile kavramını gündemimize alalım. Eşler arasında manevi bir bağlılığın oluşması için bir alt yapı hazırlığı için çalışalım. Evlenme aktini bir iş ortaklığı gibi bir sözleşme oluşundan kurtaralım.

Atalarımız bir defa evlenir, ölüme kadar nikah aktine sahip çıkarlardı, hanımını öldürmez, tam tersine gerekirse onun uğruna ölürlerdi.

Bir daha bu tür elim olayların oluşmaması dileğiyle, kamuoyuna arz ederiz.

Eyüphan Kaya/Türkiye Aile Meclisi Güneydoğu bölge başkanı

Email:diyarbakirdes@gmail.com

Av.Müzeyyen Boylu'nun hunharca öldürülmesini kınıyor lanetliyoruz

Coronavirus (Covid-19)

  • 18,467,839Coronavirus Vaka Sayısı
  • 697,876Ölü Sayısı
  • 6,074,627Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 12:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar