Mehmet Barlas: 23 Haziran’daki seçim 31 Mart’taki seçimden çok farklı olacak

31 Mart'taki İstanbul Belediye Başkanı seçimine gidilirken, yolun başında iki adayın kişilikleri çok ön planda değildi. Daha doğrusu Binali Yıldırım'ın kişisel ağırlığı, henüz adı çok bilinmeyen Ekrem İmamoğlu'nun varlığını adeta siliyordu.
İmamoğlu parlıyor
Ancak kısa süre sonra durum değişti. Binali Yıldırım'ın başarılı geçmişi aynı zamanda çok uzun süredir devam eden AK Parti iktidarının yıpranmışlığını da taşıyordu. AK Parti'nin küskünleri ve örgütün yorgunluğu vardı... Buna karşı Ekrem İmamoğlu yepyeni ve pek bilinmeyen bir siyasi yıldızdı. Reklam kampanyası çok ustacaydı. Hoşgörülü, herkese kucak açan, güler yüzlü bir genç adam portresi çiziliyordu.
İmamoğlu sönüyor
Her şeyin bu kadar çabuk değişeceğini kimse tahmin edemezdi. Anadolu Ajansı'nın seçim gecesi yaptığı inanılmaz hata ve her garipliğin veya yolsuzluğun Binali Yıldırım'ın oylarını azaltması üst üste geldi. Ancak o anda bambaşka bir Ekrem İmamoğlu çıktı sahneye. Önce "Mazbata" diye tutturdu. Sonra mazbatası ile Belediye'ye girince iki adamını Belediye'nin verilerini kopyalatmakla görevlendirdi. Bu arada kendisi hakkında yazı yazanlara dava açmaya başladığı ortaya çıktı.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Mehmet Barlas: 23 Haziran’daki seçim 31 Mart’taki seçimden çok farklı olacak

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,464,663Coronavirus Vaka Sayısı
  • 581,394Ölü Sayısı
  • 5,028,071Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:45

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar