Ortaokulu öğrencilerine anlamlı gezi

Eskişehir Doktor Halil Akkurt Ortaokulu öğrencilerine; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Haftası kutlama programı kapsamında, Kanlıpınar Şehitliği ve Kurtuluş Müzesi’ne anlamlı gezi düzenlendi.
Öğrenciler; Kanlıpınar Şehitliğine gezi sırasında duygu dolu anlar yaşadılar ve şehitler için Fatihalar dualar okudular ve mezar taşlarını kendi elleriyle temizlediler. Öğrenciler; şehitlere karşı sonsuz saygı ve minnetle oradan ayrıldılar. Daha sonra öğrenciler; şehir merkezinde bulunan Kurtuluş Müzesini ilgi duyarak ziyaret ettiler ve gezdiler.
Kurtuluş Müzesi’nde öğrenciler; çağdaş teknolojiyle bilgi ve belgeyi harmanlayan bir tasarıma dikkat çektiler. Müzenin üst katında; karikatürlerle, ‘Millî Mücadele’ döneminin anlatılması, öğrencilerin dikkatini çektiği gözlemlendi ve anlatılanların kalıcı olmasını sağlandı. Öğrenciler; Gazetelerle, ‘Millî Mücadele’ odasında, ‘Kurtuluş Savaşı’ yıllarına ait gazeteleri görme imkânına sahip oldular. Ayrıca Strateji Odası’nda bulunan balmumu heykellerine hayran kaldılar. Müze’nin Gösterim Odası’nda; Kurtuluş Savaşı’nın öğrencilerin seviyesine uygun olarak anlatılması, öğrencilerin kalıcı öğrenmelerine imkân sağlandı.
(İHA)

Ortaokulu öğrencilerine anlamlı gezi
Ortaokulu öğrencilerine anlamlı gezi

Popüler Kullanıcılar