Erdoğan, yeni bakanları değerlendirdi: Dünyayı iyi tanıyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk kabinesinde yer alan isimleri değerlendirdi. Erdoğan, yeni kabinede yer alanların dünyayı iyi tanıdığını, dünya ile entegre olmakta bir sıkıntıları olmadığını söyledi

Posta gazetesinden Hakan Çelik'in aktardığına göre Erdoğan'ın yeni kabine hakkında değerlendirmeleri şöyle:

 

 Ticaret Bakanlığı’na getirdiğimiz Ruhsar Pekcan sektörün içinde bir iş insanı. DEİK ile TOBB ile yoğun çalışmaları olan bir isim. Kendisine inanıyorum, ondan da çok şey bekliyorum. Odalarla ithalat-ihracat konularında yoğun çalışmaları olacak.

 

'MADEM ŞİKAYETİN VAR, GEL BU İŞİN İÇİNE GİR DEDİM'

 

Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya “Arkadaş işinin başından geleceksin” dedik. Ben bir DEİK toplantısında “Burada babayiğitler çıksın, dışarıdan kuru sıkı atmaya benzemez, gelin elinizi taşın altına koyun” demiştim. Sonra da “Madem sağlık sektöründen şikayetin var, o zaman gel sen de bu işin içine gir, hem bu şikayetleri ortadan kaldıralım, hem de özel sektör mantığını devlette daha hakim hale getirelim” dedim. Sağ olsun o da kırmadı. 

 

'OKULLARINDAKİ BAŞARIYI DEVLET OKULLARIMIZA HAKİM KILMASINI TEMENNİ EDİYORUM'

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na da Ziya Selçuk Bey’i getirdik. Benim ilk dönemimde MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı idi. Onun da akademisyenlik hayatı var, ayrıca okulları var. Okullarında başarı grafiği yüksek. Oradaki başarılarını devlet okullarımıza hakim kılmasını temenni ediyorum.

Erdoğan, yeni bakanları değerlendirdi: Dünyayı iyi tanıyorlar

Popüler Kullanıcılar