Ekrem ne diyebilir ki

Aslında soru çok basit ve net ..!

Haber Türk yazarı Mehmet Akif Ersoy öyle lafı eveleyip gevelemeden açık bir dil ile soruyor.

“PKK'ya, FETÖ'ye, yabancı basının özellikle İstanbul seçimleri üzerinden yürüttüğü, tartıştığı meselelere ilişkin yorumunuz nedir? “

Büyük puntolarla yazdım ki hani soruyu daha dikkatli okuyun diye…

Şimdi bu sorunun cevabında takdir edersiniz ki, PKK terör örgütü Dağ kadrosunun Ekrem’e verdiği destek, FETÖ’nün can hiraç şekilde Ekrem’e verdiği destek, Yunan basınının öncelikli olmak kaydıyla Ekrem’e verdiği destek hakkında bir yorum isteniyor. Zira bu adı geçen odaklar Binali Yıldırım’a destek vermiyor.

NET bir dil ile Ekrem’e destek açıklamaları yapıyorlar.

Soruda anlaşılmayacak bir şey yok zaten cevabın başlangıç kelimeleri ile Gazeteci Mehmet Beyin şaşkınlığı yüzüne vuruyor. Belli bir akıl ve zeka kapasitesine sahip biri bu basit soruyu gayet iyi anlayabilir.

Peki cevap nasıl geliyor.

“Ne diyebilirim ki..!” diye başlayan cümle ile karşılaşılaşıyoruz.

Ne mi diyebilir?

Mesela “FETÖ bu ülkede 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi yapmış bir terör örgütüdür. Böyle bir örgütün beni desteklemesi bana utanç veriyor. Bu ülkenin düşmanı benimde düşmanımdır. “ diyebilirdi.

Mesela “PKK bu ülkede 60000 insanımızı katletmiş bir terör örgütüdür. Hükümetin terörle vermiş olduğu mücadeleyi destekliyorum. Seçildiğim takdirde bırakın terör örgütü üyesini sempatizanlarını bile belediye kapısından içeri almayacağım” diyebilirdi.

Mesela “Yunan basının beni Yunanlı gibi göstermesi beni çok incitti. Ben Türküm ve bu ülkenin, bu toprakların özüne bağlı biriyim. Denize döktüğümüz Yunan’ın bu açıklamalarından dolayı milletimden özür dilerim” diyebilirdi.

Mesela “Bana verilen ABD ve Avrupa menşeili destek ile ne yapmaya çalıştıklarını bilmiyorum. Ben Batı’dan ülkeme gelecek her tehdide karşı devletimin yanındayım. S-400 dahil” diyebilirdi.

Yani Ekrem’in diyeceği ve diyebileceği çok şey varken ne dedi?

Sorunun içinde geçen FETÖ, PKK, Yabancı basın ifadelerini görmezden gelip, “es” geçip hatta sanki ona sorulan soru çok başkaymış gibi “Gelin Türkiye’yi beraber yönetelim” diyerek sorudan fersah fersah uzak bir cevaba girişti.

Evet NET olan tek gerçek şuydu:

Ekrem FETÖ’ye TEK kelime edemiyor..!

Ekrem PKK’ya TERÖR örgütü diyemiyor..!

Ekrem “İstanbul’u bir Yunan kazandı” manşeti atan ve bir gününü ayırdığı Yunan medyasına TEK kelime edemiyor.

Hal böyle olunca aslında Ekrem haklı, Ona destek veren FETÖ’ye, PKK ve siyasi uzantısına, belli ki kan bağı olduğu malum çevreye NE DİYEBİLİR Kİ..!

Ama mesela Ekrem İBB’de bir genel müdürle ilgili ASILSIZ VE MESNETSİZ ithamlarda bulunabilir. Resmi evrakla ve Genel Müdürün resmi açıklamasıyla iddia çürütülse bile Ekrem 24 Haziran sabahı sana ispatlarım diyerek Müdür’e garip bir göndermede bulunabilir.

Peki Ekrem bey iddiası doğruysa neden şimdi hemen iddiasını ispatlayamıyor?

Ekrem geçen hafta CNNTürk içinde aynı ithamı yapmıştı. Kameramanlar işten atılmış demişti. Şirket yetkilileri Ekrem’i yalanladı. Yıldıray Oğur iddiasının yalanlandığını bir röportajda yüzüne söylediğinde verdiği cevap cidden acıklıydı.

“Öyle olsun bakalım”

Nasıl öyle olsun Sayın Müdafa..!

Firma resmi bilgilendirme yapıyor. SGK kayıtlarından bile tespit edilebiliyor. Ama siz söylediğiniz yalana öyle inanmışsınız ki “Öyle olsun bakalım” diyorsunuz.

Ben şahsım adına ciddi problemleri olan biri ile karşı karşıya olduğumuzu ifade etmek isterim.

Ne sorulan soruyu anlıyor ne de ithamları RESMİ yazı ve belgelerle yalanlanınca hala kendi yalanına inanıyor.

Artık burada söz bitiyor. Anlayana..! ÜNLEM


Coronavirus (Covid-19)

  • 5,676,480Coronavirus Vaka Sayısı
  • 351,591Ölü Sayısı
  • 2,898,845Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 02:25

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar