Kızılay Genel Başkanı'ndan şehit Şube Başkanı için türkü: Serhat'ım

Dr. Kerem Kınık’tan Kızılay Şehidi Serhat Önder’e duygu yüklü türkü!..
Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Kızılay Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder için yazdığı duygu yüklü türkü için klip çekildi. Klipte söz ve müziği kendine ait türküyü seslendiren Dr. Kınık, gönülleri fethetti.
Kızılay 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara’da Genel Kurmay Başkanlığı önünde şehit olan Kızılay Küçükesat Şube Başkanı Şehit Serhat Önder anısına özel bir klip hazırladı. Klipte söz ve bestesi Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a ait “Serhat’ım” adlı türküyü aynı zamanda seslendiren Dr. Kınık’a Üsküplü ünlü sanatçı Mesut Kurtis de eşlik etti.
Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “15 Temmuz darbe girişiminde, Türk milletinin cesur fertleri darbeye karşı direndi. Serhat kardeşimiz de bunlardan biriydi. O hem bir Kızılay gönüllüsüydü hem de milletinin onurlu bir ferdi olarak bu toprakları bize vatan kılmak için çalışan, çarpışan bir kardeşimizdi. Cenab-ı Hak'tan şehidimize rahmet diliyoruz. Bize düşen de böyle güzel faaliyetlerle onun anısını yaşatmaktır” dedi.
“Serhat’ım” isimli eser Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından bestelendi. Mesut Kurtis ve Dr. Kerem Kınık tarafından seslendirildi. Aranjörlüğünü Emre Moğulkoç yaptı. Eserin başındaki şiir Dursun Ali Erzincanlı tarafından yazıldı ve seslendirildi. İstanbul Beykoz kundura platosunda çekilen klibin yönetmenliğini Ekrem Aydın yaptı. Şarkının Türkçe ve İngilizce alt yazılı versiyonu da Youtube’dan dinlenebilecek.
Dr. Kınık’ın yaktığı türkünün sözleri şöyle:
Giriş Şiiri
Adım Serhat
Serhat, sınırları bekler ama ben vatanın tam ortasında tuttum nöbetimi.
Al bayrağın ilk dalgalandığı yerde bekledim.
Ben vatanıma vuruldum...
Ben vatanımda vuruldum...
Vuruldum ama düşmedim...
Yükseldim yıldızları da geçtim...
Vuruldum ama ölmedim...
Vuruldum ama gurbeti tam alnının ortasından vurdum...
Vuruldum ama size gurbet bırakmadım.
(Dursun Ali Erzincanlı)
Güfte:
Neresi gurbet sana neresi Serhat
Sılaya dönünce ettin mi rahat?
Gönlün pervaneymiş onu nârâ at
İmanınla şehit oldun Serhat’ım
Taşın Kabe yurdun Arş’tır Serhat’ım

Aytuğ’u, Hilâl’i Canan bilerek
Anayı babayı gönülleyerek
Vatana hasretim, döndüm diyerek
Ay yıldıza selam durdun Serhat’ım
İmanınla şehit oldun Serhat’ım

İhanet şeytanla gelmiş dediler
Vatan darda diye selâ verdiler
Sineni kurşuna siper ettiler
Selânı duyarak yettin Serhat'ım
Taşın Kabe, yurdun Arş’tır Serhat’ım

Vuruldun düştün ama ölmedin
Soğuk ama gülüyordu bedenin
Makbere koysak da fani cesedin
Taşın Kabe yurdun Arş’tır Serhat’ım
İmanınla şehit oldun Serhat’ım.
(Dr Kerem Kınık)
Serhat Önder kimdir?
Kızılay’ın 15 Temmuz şehidi, Serhat Önder, 1977 Almanya doğumlu. Çocukları iyi eğitim görsün, ülkelerinde yetişsin diye Türkiye’ye kesin dönme kararı almasının ardından Ankara’ya yerleşti. Kızılay Bölge Başkanlığı görevini yürüttü. 15 Temmuz Darbe girişimi sırasında "darbe gerçekleşmesin diye uğraşacağız, kendimizi göstereceğiz" diyerek eşi ve çocuklarını da yanına alıp Genelkurmay Başkanlığı’nın önüne giden Türk Kızılayı Küçükesat Şube Başkanı Serhat Önder, darbe girişiminin ilk saatlerinde Genelkurmay Başkanlığı önündeki gruba ateş açılması sonucu hayatını kaybetti. 41 yaşında şehit olan Önder, 2 çocuk sahibiydi. Kızılay’ın Demokrasi şehidi Serhat Önder’in anısına çekilen “Korkma Oğlum” adlı bir de belgesel filmi bulunuyor.

Kızılay Genel Başkanı'ndan şehit Şube Başkanı için türkü: Serhat'ım Kızılay Genel Başkanı'ndan şehit Şube Başkanı için türkü: Serhat'ım Kızılay Genel Başkanı'ndan şehit Şube Başkanı için türkü: Serhat'ım

Coronavirus (Covid-19)

  • 13,025,653Coronavirus Vaka Sayısı
  • 571,060Ölü Sayısı
  • 4,880,986Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 02:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar