Allah sayılarını artırsın

Kıymetli okurlarım, bu sene bayramın birinci gününü çok farklı bir şekilde geçirdim. Simav'da bayramlaşmaları tamamlar tamamlamaz hemen yola koyuldum.

Analiz Programına konuk olmak üzere, önce Kanal 43 Televizyonu'na uğradım. Katıldığım yayının linkini sitemizde paylaştığım için, programda konuşulanları yeniden yazmıyorum. Ancak, şunu belirtmem lazım... Kanal 43 TV, Ege Bölgesi'nin en güçlü sesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bahtiyar Ersoy yönetimindeki televizyonda, bir yılda hatırı sayılır mesafe alınmış. Yayın öncesi, Bahtiyar Bey'le hedef ve projeleri hakkında konuştuk. Kendisi Kütahya'nın var olan güzelliklerini Kanal 43'le dünyaya aktarmayı planladıklarını söyledi.

Ne yalan söyleyeyim, Bahtiyar Bey'i dinlerken, hem sevindim, hem umutlandım. Değerli hemşerilerim, Kütahyalılar olarak bizler bu projelere destek vermeliyiz. Çünkü, biz yıllarca uyduda kendi ismimizi taşıyan bir kanalın özlemini duyduk. Birde, Kütahyamızı hep başkalarının televizyonları üzerinden tanıtmaya çalıştık.

Kıymetli okuyucular, televizyonda işim bittikten sonra, En Büyük Dedemiz Ertuğrul Gazi'yi ziyaret etmek üzere tekrar yola koyuldum. Tabi bayramlaşmaydı, program çekimiydi derken, karnımız acıktı. Bizde şoför arkadaşla birlikte yemek molamızı, Bozüyük'teki Köfteci Yusuf'ta verdik.

Köfteci Yusuf, ülkemizin önemli başarı hikayelerinden biridir. Hatta, en önemlisidir desem, abartılı olmaz... 1996 yılında İznik'te bir kasap dükkanında başlayan hikaye, bugün Türkiye'nin dört bir tarafında şubeler zincirine dönüştü.

Bozüyük şubesi ve diğer şubelerde dikkatimi çeken en büyük özellik, yapılan hizmetin de yenilen içilenlerin de hep aynı standartta olmasıdır. Belkide, Köfteci Yusuf'u Türkiye'nin en önemli markası yapan özellik, işte bu özelliktir.

Bak buraya yazıyorum, Köfteci Yusuf'un şubeleri yurtdışında da açılmaya başlasın... oralara hakim olan, hamburger kültürü anında değişir. Hem adamlar doya doya lezzetli bir köfte yemenin keyfine varırlar.

Efendim, ikindi vakti gibi Söğüt'teydik. Hiç vakit kaybetmeden de En Büyük Dedemiz Ertuğrul Gazi'nin manevi huzuruna vardık. Orada gördüm ki bizim gibi birçok kişi bayramın birinci gününü Dedelerinin huzurunda geçirmek üzere türbeye gelmişler.

Malum gerçektir, ecdadına ve geçmişine sahip çıkanların sırtı hiçbir zaman yere gelmez...

Popüler Kullanıcılar