Basitlik ustalıktır

Sadece hayal edin…

Amerika’da hayatınızı idame ettiriyorsunuz ve bulunduğunuz eyalette Belediye Başkanlık seçimleri var.

İki aday var. Biri o eyalete ve ABD nezdinde Devlet adamlığı yapmış referansları olan biri olsun diğeri ise El-Kaide terör örgütünün ve dahi Rusya’nın açıktan desteklediği biri olsun. Sizce hangi aday kazanır? Daha doğrusu ABD sistemi El-Kaide’nin ve Rusya’nın açıktan desteklediği birinin aday olmasına izin verir mi?

ABD’de böyle bir adaya destek veren bir köşe yazarı bir televizyoncu, medya uzmanı bulabilir misiniz acaba?

Bakın daha o adayın El-kaide ağzıyla konuşmasına, Rusya’dan gazete manşetleri ile destek bulmasına, Rusya Büyükelçiliğinin malum adaya açıktan destek veren açıklamalarına, El-Kaide’nin bir mağaradan o aday için "ABD adayımıza oy versin" gibi bir açıklamasına, Hristiyanlığa ve kiliseye her türlü hakareti yapanlarla malum adayın yanyana olmasına daha gelmedik bile…

Mesela Almanya şu sıralar artan Müslüman nüfusuna karşı ileride Almanya’nın başına bir Müslüman’ın geçme ihtimalini masaya yatırmış ve alınacak tedbirleri tartışmakta.

Durum tespiti böyleyken kökü ve özü ABD, İngiltere, Almanya’dan daha öte olan ülkemizde 31 Mart yerel seçimleri öncesinde ve sonrasında çok garip şeyler oluyor.

İstanbul’u baz alarak konuşacak olursak bir aday açıktan “tarihte İzmir’den denize döktüğümüz iddia edilen” kadim düşman YUNAN tarafından açıktan destekleniyor. Aday “ben Rum değilim, Pontus değilim, Yunan’a ne oluyor?” diyemiyor. Yine aynı aday Türkiye’de 60000 binden fazla insanı katleden hala milletimize kurşun sıkan PKK TERÖR örgütü dağ ve şehir militanlarınca destekleniyor. Yasin Börü’nün katline yol açan azmettiricinin siyasetini çok beğeniyor.

Müslüman bir millete ve değerlerine hakaret ve küfreden bir toplulukla aynı safta yer alıp camilere oy için “samimiyetsiz ve riyakar” ziyaretler yapıyor.

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi gecesinde her ne hikmetse Belçika’dan tıpkı FETÖ teröristleri gibi “SULH” mesajları atıyor.

FETÖ Belediyeler sorumlusu ile projeler yapmış, FETÖ kanalında yorumculuk yapmış ama gelgelelim “Ben FETÖ nedir bilmem, görmedim, tanımam” gibi insan aklını hiçe sayan bir açıklama yapıyor.

Ama Türkiye’de bu adaya tek kelime edemiyorsunuz çünkü çok üzülüyor. Sorularının sonuna ÜNLEM koyup zaman geçiriyor.

Biri de çıkıp bu adayın sırtını yasladığı PKK-FETÖ üzerinden eleştiride bulunduğunda “bizi ayrıştırmayın” diyen kör cahil bir yapıyla karşılaşıyorsunuz.

Sizce böyle bir adayın yada böyle bir aday çıkaran partinin derdi proje ve hizmet olabilir mi?

Sizce Avrasya Tüneli, Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kanal İstanbul, İstanbul Havalimanı CHP ve adayının umurunda mı?

Malum adayın İstanbul için hiç projesi yok diyoruz. Aslında bu bizim saf tarafımız. Hanımefediler, beyefendiler terör örgütlerinin açıktan desteklediği birinin veya partinin MİLLET menfaatine dayanan ne projesi olabilir Allah aşkına?

Tek proje seçimi kazanıp söz verdikleri şer odaklarına milletin hakkını paylaştırmak.

Tarihinde ve derin geçmişinde millete hizmet referansı olmayan ama belli bir zümreye hizmette sınır tanımayan bir parti İstanbul’a hizmet edebilir mi?

Dertleri, düşünceleri hiçbir zaman millete hizmet olmadı, olmayacak!

İstanbul için açıklayacakları bir tek projeleri yok ve hiç olmayacak!

31 Mart’ta yaptıkları OY HIRSIZLIĞI ile SANDIKTA darbe girişimi yaptılar.

Millet ve devlet uyandı.

Hatta dün YSK 31 Mart seçimlerinde yapılan bu organizasyona “SUÇ” diyerek yapılanı tescilledi.

23 Haziran seçimleri ile hedefledikleri şey, 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin hedefiyle aynıdır.

Basitlik ustalıktır der bir Çin atasözü öyle çok stratejik düşünmeye gerek yok...

Malum adayın projesi yok çünkü kendisi projedir.

Herşey bu kadar net..!


Coronavirus (Covid-19)

  • 5,990,341Coronavirus Vaka Sayısı
  • 365,131Ölü Sayısı
  • 2,992,859Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar