CHP'li şımarık Bakan Soylu'ya sataşmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayramlaşmak için Trabzon'a geldiğinde, havaalanında CHP'nin İstanbul adayını bekleyenlerde varmış. Sayın Bakan, karşılamaya gelenlerin arasından geçerken, CHP'li adayın taraftarlarından biri "Akıllı ol soylu" diye sataşmış.

Kıymetli okurlarım, ülkenin İçişleri Bakanı'na yapılan bu densizliği, muhalif medya "protesto girişimi" olarak gördü. Şimdi bu bakış açısını doğru varsayarak, Sayın Bakan'ı sözde Protesto edenlere sormak istiyorum.

Siz Süleyman Soylu'yu, başarılı bir İçişleri Bakanı olduğu için mi protesto ettiniz?

Siz Süleyman Soylu'yu, Türkiye'de faili meçhul cinayetler dönemini kapattığı için mi protesto ettiniz?

Siz Süleyman Soylu'yu, PKK ve fetö benzeri terör örgütleriyle amansız mücadele yaptığı için mi protesto ettiniz?

Siz Süleyman Soylu'yu, Polise uyuşturucu satanlara göz açtırmayın talimatı verdiği için mi protesto ettiniz?

Efendim, İmam-ı Şafi'ye sordular: “Fitne zamanı hakkı tutanları nasıl anlarız?” Dedi ki: "Düşman okunu takip ediniz, o sizi hak ehline götürür."

Kıymetli okuyucular, İmam-ı Şafi'nin bu güzel tavsiyesi ışığında şunu söylemek istiyorum: Eğer bugün, memleketin faydasına olan insanları bulmak istiyorsanız, CHP'nin okunu takip ediniz, o sizi hizmet ehline götürür.

Evet evet, CHP kime ve neye düşmanlık ediyorsa, bilin ki o isim de, o icraat ta memleketin hayrınadır. Buna, CHP'nin süleyman Soylu düşmanlığını örnek olarak versem, herhalde konu net olarak anlaşılacaktır.

Maalesef, ülkemizde 31 Marttan bu tarafa, sanal bir rüzgar estirilmeye çalışılıyor. Medyadaki bazı vantilatörler öyle çalışıyorlar ki oluşturdukları rüzgarın etkisine kapılanların ayakları yerden kesiliyor. Birde, bu etkiye kapılanlar, partisini ve adayını birşey zannedip şımarıyorlar.

Evet, ülkenin İçişleri Bakanı'na "Akıllı ol" diyen edepsiz de oluşturulan sanal rüzgarın etkisinde kalan şımarıklardan biridir. Halbuki, bu şımarık bilmiyor ki Süleyman Soylu ondan ve onun ağa babalarından kat kat daha zekidir.

Asıl burada sorgulanması gereken, o edepsizin ülkenin koskoca İçişleri Bakanı'nı tehdit etme cesaretini nereden ve kimden aldığıdır. Peki, Süleyman soylu akıllı olmazsa, bu edepsiz, Bu şımarık, Kendisine ne yapacaktır?

Bir köşe yazarı çıkmış, ülkenin İçişleri Bakanı'nın tehdit edilmesini, normal bir olaymış gibi göstermeye çalışıyor. ''Burası İçişleri Bakanı’nın yüzüne karşı "Akıllı ol" denebilen ve bu dendiği için de başa hiçbir şey gelmeyen bir ülke olmalıdır'' diyor. Oldu canım kardeşim... Edepsiz tehdit ettiği gibi, bir de hakaret etsin mi? Arzu ettiğin özgürlüklerin arasında, buda var mı?

Hiç kusura bakılmasın, bir TC. Vatandaşı olarak, Sayın Bakan'ın böyle tehdit edilmesini kabullenemiyorum ve Savcılarımızı kısa zamanda konuyu soruşturmaya çağırıyorum.

Coronavirus (Covid-19)

  • 837,016Coronavirus Vaka Sayısı
  • 41,238Ölü Sayısı
  • 174,502Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 20:50

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar