Varsın Kemal Bey Düşünsün

Kıymetli okurlarım, bu köşede, sizinle iki günde bir buluşmama rağmen, gündemin hızına yetişmekte zorluk çekiyorum. Ülkemizin gündemi o kadar hızlı ilerliyor ki yetişebilene aşk olsun... Bende bu yüzden, gündemi geriden takip etme kararı aldım.

Bugün geriden değerlendireceğim konulardan biride, CHP'nin İstanbul adayının bayramda yaptığı Karadeniz ziyaretidir. Hemen konunun başında söyleyeyim, bana göre bu ziyaret, bir slay-i rahim yapmaktan ibarettir.

Eğer, adayın ziyaretini slay-i rahimden öteye götürürsek, o zaman farklı şeyleri konuşmamız da gerekir. Mesela bu aday hangi sıfatla Karadeniz'de sözde büyük mitingler yapmıştır? Acaba kendisi 23 Haziranda seçimi kazanamadığında, Kılıçdaroğlu'na halef mi olacaktır?

Hiç kusura bakılmasın, muhalif basının adayı parlatırken söylediklerinde, böyle bir niyet var gibi... Neymiş efendim, Aday Karadeniz'de eşi benzeri görülmeyen bir ilgiyle karşılanmışmış. Hele bugüne kadar, oralarda böyle büyük mitingler yapılmamışmış.

Bu sözleri söyleyenlere sormak isterim... Anladık, size göre cilaladığınız aday, Karadeniz'de diğer siyasileri geçti. Peki bu aday Kemal Kılıçdaroğlu'nu da geçti mi? Örneğin Kılıçdaroğlu, oralarda adayın topladığı kadar kalabalık toplayamıyor mu?

Arkadaşlar, kendinize gelin... Bu şahıs, İstanbul seçimlerinde yarışan bir isimdir. Kendisinin Trabzon'da şu kadar, Ordu'da bu kadar vatandaşa seslenmesi, o yarışta beklenen katkıyı sağlamayabilir... Genelde o tür toplantıların harmanı bol, denesi az olur...

Merak ettiğim için soruyorum... CHP'nin İstanbul adayını, partinin Genel Başkanının önüne geçirmeniz biraz ayıp olmuyor mu? Allah aşkına söyleyin, Kemal Bey o partide ne başıdır?

Her birinizin, parti başı dediğini duyar gibi oluyorum. Eğer öyleyse, sizlerde parti içi hiyerarşiye dikkat edin... Birini parlatacağız diye, partinin Genel Başkanını göz ardı etmeyin. Yoksa, yine Kılıçdaroğlu'yla başbaşa kalırsınız.

Aslına bakarsanız, daha önce ben Kemal Bey'i uyarmıştım. Kendisine, partisinin İstanbul adayına, muhalif medyada yürütülen parlatma çabalarına dikkat edin demiştim. Hatta, bunada Muharrem İnce'ye çektiğiniz operasyondan çekin diyede eklemiştim.

Ha Kemal Bey, 23 haziranda beni dinleyip gereğini yaparsa, kendisi kazanır. Eğer dinlemezse de, varsın ötesini Kemal Bey düşünsün...

Popüler Kullanıcılar