Sahte Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Sahte Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Adınıza açılmış instagram hesapları mı var ? Endişe etmeyin , haberx okuyucuları için bu tür durumları ihbar masasına nasıl ileteceğinizi sizler için aşağıda adım adım paylaşıyoruz.

İlk olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını başlatın. Ardından hesabınızı taklit eden profili açın. Taklit hesabın profiline girdikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek söz konusu profili şikâyet edin. Yapmanız gereken 7 adım aşağıda yer almaktadır.

(1) İlk olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını başlatın. Ardından hesabınızı taklit eden profili açın. Taklit hesabın profiline girdikten sonra aşağıdaki adımları takip ederek söz konusu profili şikâyet edin. 

(2) Açılan menüden “Şikâyet et.” sekmesine tıklayın.
(3) Bu tıklamanın ardından yeni bir menü açılacak. Açılan menüden “Uygunsuz” sekmesine tıklayın ve 4. adımdan devam edin.
(4) Bu adımda “Bu hesabı şikâyet et.” başlıklı bir pencere açılacak. Açılan penceredeki “Bu hesabın Instagram’ın topluluk kurallarını ihlal ettiğini düşünüyorum.” cümlesine dokunun.
(5) Açılan pencereden “Hesabı şikâyet et.” sekmesine tıklayın ve 6. adımdan devam edin.
(6) Açılan pencereden “Bu profil bir başkasını taklit ediyor.” sekmesine dokunun.
(7) 6. adımdaki tıklamanızın ardından alt bir menü açılacak. Bu menüden beni sekmesine tıklayın. Böylelikle sizi taklit eden hesabı şikâyet etmiş olursunuz.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda, sizi taklit eden hesapla ilgili şikayetiniz Instagram ekibine iletilir. Eğer hesap gerçekten de sizi taklit ediyorsa kalıcı olarak kapatılır. Eğer sürecin hızlı işlemesini istiyorsanız arkadaşlarınızın da sizi taklit eden hesabı şikayet etmesini sağlayın.

Uygulamanızı açın ve sizi taklit eden hesabın profiline girin. Sağ üst köşedeki daire içerisine aldığımız, üç noktalı simgeye tıklayın.

Sahte Instagram hesabı nasıl kapatılır? Sahte Instagram hesabı nasıl kapatılır? Sahte Instagram hesabı nasıl kapatılır?

Coronavirus (Covid-19)

  • 784,381Coronavirus Vaka Sayısı
  • 37,780Ölü Sayısı
  • 165,035Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 03:05

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar