Küçükkaya'nın moderatörlüğü, Yıldırım'ın cesaretini gösterir

Kıymetli okurlarım, pazar akşamı saat 21.00'de CHP'nin İstanbul adayıyla, Binali Yıldırım arasında televizyon düellosu olacak. Tüm kanallara açık olan bu canlı yayını, FOX TV sunucusu İsmail Küçükkaya yönetecek.

Öncelikle, bu aşamaya nasıl gelindiğini, şöyle bir hatırlayalım. Efendim, bu düello daveti CHP'nin İstanbul adayından geldi. Davet Sayın Yıldırım'a hatırlatıldığında, gerekli istişareleri yaptıktan sonra, kararını vereceğini açıkladı.

İstişare kültüründen bihaber olanlar, bu sözü hemen propaganda malzemesi yapmaya başladılar. Yok efendim, Binali Yıldırım, CHP'nin adayının karşısına çıkmaya cesaret edemezmişmiş. Yok efendim, Kendisi Saray'a sormadan adım atamazmışmış.

Binali Yıldırım'ın, Uğur Dündar'ın Moderatörlüğünde düelloya hazırım demesiyle, bu önyargılı yorumları yapanlar anında ters köşe oldular. Uğur Dündar ise, önce teklifi kabul eder gibi oldu. Sonra da Moderatörlük yapmaktan vazgeçti.

Kıymetli okuyucular, Uğur Dündar kabul etmeyince, AK Parti'yle CHP FOX sunucusu İsmail Küçükkaya üzerinde anlaşmaya vardılar. Ha, ikisi arasında bir fark var mı? diye sorarsanız. Ben kesinlikle yok derim.

İkisininde, AK Parti'ye karşı nasıl bir bakış açısına sahip oldukları, kamuoyunun malumudur. Mesela, canlı yayını yönetecek olan İsmail Küçükkaya'nın, bir seçim programı sunarken, seçimi AK Parti'nin kazandığını öğrendiğinde suratının nasıl şekil değiştirdiğini hepbirlikte gördük.

Efendim, İsmail Küçükkaya, 2014 yılında yanıma gelmişti. İşyerinde gerçekleşen o ziyarette, ben kendisine ekran okuma programıyla nasıl köşe yazısı hazırladığımı göstermiştim. Oda sosyal medya aracılığıyla, beni dünyaya tanıtacağını söylemişti.

Tabii, bu güzel sohbet, benim AK Parti'yi destekleyen bir yazar olduğum anlaşılıncaya kadar devam etti. Bu durum anlaşıldıktan sonra, beyefendi işlerinin olmasını gerekçe göstererek, anında yanımdan ayrıldı.

Ne var bunda, adamın işi olamaz mı? diyebilirsiniz. Elbette olabilir... Lakin, Küçükkaya'nın benim AK Partili olduğumu öğrendikten sonra tavır değişikliğine girdiği, sadece bana ait olan bir tespit değildir. O ortamda bulunan bir arkadaş, "AK Partili olduğunu söyledin, adamı kaçırttın" dedi.

Hiç kusura bakılmasın, AK Parti ve AK Partililerden haz duymayan kişi tarafsız bir isim değildir. Böyle bir ismin de programı nasıl yöneteceğini pazar akşamı göreceğiz. Ancak, şu an itibariyle görünen bir şey var ki oda Binali Yıldırım'ın cesaretidir. Aslında, şu kıyas bu cesareti net olarak ortaya döküyor: Sayın Yıldırım'ın, İsmail Küçükkaya'yı kabul etmesi, diğer adayın Cem Öğretir'i kabul etmesi gibidir.

Hani, ortalığı düello, düello diye inletenler var ya... İşte onlar Binali Yıldırım'ın cesaretini gösteremediler. Hatta, devletin televizyonunun ekranından bile kaçtılar.

Popüler Kullanıcılar