Su bulanmayınca durulmaz

Kıymetli okuyucularım, ABD'yle Türkiye'nin ilişki grafiğinde , bugüne kadar hep dalgalı bir seyir izlendi. Aynen doların durumu gibi oldu. Zaman zaman inişe geçildi. Zaman zaman da çıkışa... Bazen de yerinde sayıldı.

Tabii, bu dalgalanma Türkiye'nin Rusya'dan S-400 savunma sistemleri almasına kadar devam etti. Şimdi ABD'yle ilişkilerimiz çok farklı boyutlarda... Artık, dip yaptığı seviyeden yükselişe geçemiyor.

Hatta, ABD işi tehdit boyutuna kadar da götürdü. Neymiş efendim, S-400'ler alınırsa, Türkiye F-35 programından çıkarılacakmışmış. Yani, F-35 uçakları bize verilmeyecekmiş. İnsan bu tehdidi görünce, alın uçaklarınızı başınıza çalın demeden edemiyor.

Neymiş efendim, S-400'ler alınırsa, Amerika bize yaptırım uygulayacakmışmış. Bunu görende, Türkleri Amerikanlar doyuruyor zannedecek. Yahu sizin yaptırım dediğiniz şey nedir? Türkiye'yi ekonomi üzerinden diz çöktürme yöntemi değil mi?

Eyyy Amerika! Dünya öyle senin istediğin gibi at oynatabildiğin tek kutuplu dünya değil. Günümüzde artık her şeyin bir muadili, bir alternatifi var. İşte bak, bize Patriot'leri vermediğinde, biz hava savunma sistemsiz kalmıyoruz. Patriot'lerin yerine S-400'leri alıyoruz.

Kıymetli okurlarım, ben öteden beri, Amerika'yla anladığı dilden konuşulması gerektiğini savunanlardanım. Çünkü, bunların her istediğini yapsanız da istekleri son bulmuyor. Taviz, taviz de nereye kadar taviz? Bunun bir sınırı olmayacak mı?

Şu İslam Dünyası'nın ABD'den çektiği çile de işin bir başka boyutudur. Yahu adamların coğrafyamıza yapmadıkları kötülük kalmadı. Onlar Müslümanları dövmekten usandılar... Biz dövülmekten usanmadık...

Halk arasında, "İnsan dövüle dövüle dövmesini öğrenir" denir. Peki, bunu İslam Alemi ne zaman öğrenecek? Bırakın, dövmesini, biz İslam Dünyası olarak, dövülmemeyi öğrenebilecek miyiz?

Bir TC. Vatandaşı olarak, devletimizi yönetenlerden, Amerika'nın tehditlerine pabuç bırakmamalarını istirham ediyorum. Hele görelim bakalım, Türkiye Rusya'dan S-400 aldı diye ne yapacaklar? Döküversinler şu eteklerindeki taşları...

Belki de S-400 kararlılığımız, bizi ABD'nin tehditlerinden kurtarır. Malum, su bulanmayınca durulmaz...

Popüler Kullanıcılar