HAYAT TARZI TIBBI TARAFTARLARI ARTIYOR

American College of Cardiology (ACC) de tıpkı American Heart Association (AHA) gibi dünya tıbbının yakinen takip ettiği derneklerdendir.

Ağızlarını ilaçla, stentle, anjiyo ile açan bu derneklerin kalp hastalıklarının önlenmesinde beslenme ve hayat tarzının önemini kavramaya başlamış olmaları memnuniyet vericidir.

AHA, kısa süre önce kalp hastalıklarının önlenmesi, genel vücut sağlığının daha iyi olması ve insanların kendini daha iyi hissetmeleri için en mükemmel ilacın, her yaşta hareketlilik olduğunu açıklamıştı (1).

ACC de, "Tıptan uzak sağlıklı hayat" felsefesine çok yaklaşmış görünüyor.

ACC' den Dr. Andrew Freemann diyor ki (2): 

"Uzun süredir göz ardı edilen veya çok az dikkat çeken beslenme ve hayat tarzı tıbbı, her doktor için günlük pratikte güçlü araçlardır."

Bu sözler modern tıp tarafından görmezden gelinen beslenme ve hayat tarzının insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. 

Gerçi bunların üç ana üç ara öğün temelli; margarin ve bitkisel yağ, işlenmiş tahıllar, bol karbonhidrat, yağsız ve light hazır gıdalardan oluşan beslenme tavsiyeleri de beş para etmez ama neticede bu da önemli bir aşamadır.

Yakın bir gelecekte adam gibi beslenme modelini de görmek ve önemine dikkat çekmek zorunda kalacaklarını tahmin etmek hiç de zor değil.

D5L1UotWwAEDYDY.jpg:large

Gelelim neticeye

Bir Amerikan tıp derneği ilk defa beni bu kadar mutlu ediyor.

Bu kafayla bir kutu statin hapını bir seferde içersem kimse şaşırmasın.

Yaşasın Amerikan Tıbbı!

Kaynaklar: 

1. http://ahmetrasimkucukusta.com/2019/04/26/yazilar/elestirel-yazilar/ilaclar/dunyanin-en-iyi-ilaci-aciklandi/

2. https://twitter.com/ACCinTouch/status/1122228997373530112

Popüler Kullanıcılar