Galip Binali Yıldırım

Bütün Türkiye’nin beklediği malum münazara dün akşam İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Millet 2 adayı notlayacak ve belki kararsızsa karar verecekti.

Lakin programda moderatör dahil 3 kişi milletten oy aldı.

Önce moderatörden başlayalım.

İsmail bey sınıfta kalmıştır.

Programın ilk anından son anına kadar bitsede gitsek modunda TAMAMLAYICI hiçbir soru sormamış bir moderatöreden bahsediyorum.

Sayıştay raporunu bile gazete manşetlerinden takip etmiş, araştırmamış bir modaretör.

Mesela TAMAMLAYICI olması manasında Ekrem Bey’e yüzeysel bir FETÖ sorusu sordu. Ekrem bey ben görmedim, duymadım, bilmem derken 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ Belediyeler imamına verilen ihaleler sorusu gelmedi.

Mesela Türkiye Cumhuriyeti’nin açıktan düşmanı PKK terör örgütünün Kandil’deki elebaşları Ekrem Bey’e açıktan destek veriyor. Bu elzem ve mühim bir sorudur. İstanbullu terör örgütleriyle ilişki durumunu elbette bilmek isteyecektir ama soru sorulmadı.

Mesela Ekrem Bey’in Beylikdüzü Belediye Başkanlığında belediyeyi uğrattığı zarar konusunda hiç soru sorulmadı.

Ekrem bey dün gece sınıfta kalan ikinci kişi oldu. Sınıfta kalmasının ilk sebebi MİLYONLARIN izlediği programda YALANLARINA devam etti. Ekrem bey’in Binali Bey’in dediği gibi bütün Türkiye’den özür dilemesi gerekiyordu.

Hele hele hakaret ettiği Vali’yi suçlaması ayrı bir garabetti. Ekrem Bey’in ünlü DUYUMLARI devreye girdi.

Ekrem bey dün gece yeni yalanlarda türetti. Artık yalanlarının içeriğini burada uzun uzun yazmaya gerek yok. Şapka düştü kel göründü.

Ekrem bey ciddi manada manipülasyon yapabilen biri dün gece İBB araçları üzerinden algı oluşturmaya çalıştı. Şöyle bir ifade kullandı.

“Belediyenin 1800 aracı var işte bunun içinde cenaze araçları, itfaiye araçları ver bakın kişi başı 7 binek araç düşüyor” dedi.

Bu cümle IQ değeri çok düşük değilse insan zekasına hakarettir. Cenaze araçları, itfaiye araçları ve diğer hizmet araçları birden BİNEK araç oldu ve kişi başına hesap yapıldı.

Yine veri kopyalama hadisesinde kanunen suç olan bir hali görmezden gelerek yedekleme adı altında millete satmaya çalıştı. Veri yönetimi işini iyi bilen Binali bey bu bilgisizliğe İLKOKUL öğrencisine anlatır gibi tane tane anlattı ve hem moderatörü hemde Ekrem Bey’i anlattı.

Ekrem beyin sınıfta kaldığı diğer nokta ki en önemli konuların başında gelen proje konularıydı..

Ekrem bey’in ulaşım üzerine içinde “GİRİŞİM” olan ama elle tutulur hiçbir proje yok..!

Hatta Ekrem bey dün akşam hızını alamasa İHALESİNİ VE PROJE TAKİBİNİ BİNALİ  YILDIRIM’ın yaptığı Marmaray’ı başkası yaptı diyecekti ki aslında dedi de…

Dün akşamın en sakin adamı ve yapacaklarını TANE TANE anlatan ve özgüveni yüksek kişi Binali Yıldırım’dı. Kısa ve net cevaplar verdi. Ekrem Bey’e avans verdiği anlar, YALANLARINI yüzüne vurduğu anlar oldu.

Binali beyin ulaşım üzerine sunduğu proje ayakları yere basan bir proje raylı sistemleri temel alan ve teknolojik olarak önemli gördüğüm otonom metrobüsler meselesi çok mühim projelerdi.

Velhasıl herkesin beklediği yayında Modaretör Ekrem Bey’in yumuşak karnına vurmadan, Ekrem Bey’i ÜZMEDEN programı yürüttü. Ekrem bey ise YALANLARINA devam ederek güvenilmez biri olduğunu ortaya koydu.

Sonuçta eline aldığı her işi alnın teriyle, başarıyla bitiren Binali Yıldırım çok rahat yalan söyleyen ve işini iyi yapamayan bir modaretörü sahada yendi.

Popüler Kullanıcılar