Skandal, rezillik, utanmazlık ve aymazlık

65 Yaşında bir delikanlı Binali bey, muhalefetin YANLI SI ve YANDAŞI olduğu bilinen bir moderatorün açık oturumu yönetmesinde sakınca yok diye meydan okuyor.

İstediğin soruyu sor diyor.

Peki Moderatör ne yapıyor. Açık oturumdan 2 gün önce Ekrem Bey ile toplamda 46 dakika danışmanları ile 54 dakika görüşüyor.

Görüşme İstanbul Taksim’de bir otelin odasında gerçekleşiyor.

Bu hadise ABD’de, herhangi bir Avrupa ülkesinde yada Japonya’da olsa o gazeteci ve siyasinin mesleki hayatı o gün biter.

BasİT bir olay değil..

NET ifadelerle tabir etmek gerekirse Moderatör ve Ekrem Bey karşılarına tek başına çıkan 65 yaşında bir DELİKANLIYA KUMPAS kurmuştur.

Bu bir skandaldır. Bu Modaretörün mesleki kariyerini bitirecek bir rezalettir.

Açık oturum esnasında milletin dikkatini çeken bazı emareler vardı fakat millet hüsnüzan içinde oldu. Fakat işin aslı öyle değildi.

Açık oturum esnasında yanlı ve kumpas görüntülerine şahit olabiliyorsunuz.

Mesele Moderatör Ekrem Bey’e asla ve kat’a tamalayıcı soru sormadı.

“FETÖ ile ilişki” sorusu..

Bu soruya Ekrem bey her zamanki gibi YALAN cevap verdi. Fakat moderatör Ekrem Beye STV görüntülerini, FETÖ Belediyeler İmamı ile olan ilişkiyi tamamlayıcı soru olarak sormadı. Tamamlayıcı soru sormak konunun aydınlatılması maksadıyla gazetecilik açısından önemli bir konudur.

Sadece bu değil elbette...

Diğer bir örnek mesela Ordu’da gerçekleşen vahim hakaret hadisesi yine aynı şekilde sessizce kapatıldı. Moderatör, Ekrem beye Vali’ye hakaret ettiniz mi diye bir soru sordu.

Cevap her zaman olduğu gibi YALANDI.

Fakat Moderatör ağzını açıp “Ekrem bey ham görüntüler var” diye tamamlayıcı bir ifadeye, soruya ihtiyaç duymadı.

Moderatör Ekrem beyin önüne asfalt dökerken Binali beye ne yaptı birde ona bakalım.

Konu Sayıştay raporu…

Moderatör yani gazeteci olduğunu iddia eden kişi, Sayıştay’ın 28.05.2019 tarihli resmi açıklamasını GÜYA okumamış, haberi yokmuş gibi davranarak şu kumpası kurdu.

Modaretör, Binali beye Sayıştay sorusunu sordu. Binali bey’de Moderatöre “Raporu okudunuz mu? Böyle bir durum yok” diye cevap verdi.

İşte burada Vali’ye hakarete, FETÖ ilişkisine tek cevap alıp tamamlayıcı soru sormayan Moderatör ani bir çıkışla varolan ve günler önce RESMi şekilde Sayıştay tarafından yayınlanan açıklamaya bakmadan “Sayıştay yalanlamadı” diye Binali beyin karşısında RAKİP gibi durdu.

Ekrem Bey’e sorduğu sıkıntılı soruları TAMAMLAYICI soru ve cümle kurmadan geçiştiren Moderatör Binali Bey’e karşı YALAN söylemekten ve karşı duruş sergilemekten çekinmedi.

Bunlar sadece birkaç örnek…

Sorular sorulduğunda Ekrem Bey’in soruyu biliyormuşçasına bazı tabloları çıkarması, adayların açık oturumda oturma düzenine kadar planlanmış ve KUMPAS kurmuştur.

Tekrar ediyorum bu durum tek kelime ile SKANDAL, BASİTLİK, DÜŞÜKLÜK, ÇUKURLUK, TERBİYESİZLİK’TİR.

Moderatör ve Ekrem bey DÜRÜST DEĞİLDİR. MİLLETİN YÜZÜNE BAKA BAKA YALAN SÖYLEMEKTEDİR.

Bugün sıradan bir açık oturumda KUMPAS kuranların, PKK destekçisi HDP ile arka odalarda ne konuştuğunu ne sözler verdiğini nereden bileceğiz?

Milletin gözünün içine baka baka YALAN söyleyenlerin kapalı kapılar ardında millete ne kumpaslar kurduğunu  nereden bileceğiz?

İşte size CHP zihniyeti hiç değişmedi, değişmeyecek..!

 

Popüler Kullanıcılar