ABD ÇOK ÖZLEDİ. HASRETİNİ ÇEKİYOR.

 

Dolar 5,2 , Euro 6,1 oldu. Türk Lirası şu ülkenin şu parasına karşı değer kaybetti. Yoksa eskiye mi dönüyoruz? Çarşı ve pazarda bir şeyin fiyatını sormaya korkar olduk. Ülkenin anası ağladı bee

Gibi söylemleri yakın zamanda yakın çevrenizden duymuşsunuzdur.

*

Dolar ve Euro, ABD ile Türkiye arasında yaşanan krizden dolayı artmaya devam ediyor. Türkiye, Rahip Andrew Brunson’u ev hapsinde tutması ve ABD’nin Brunson’un serbest bırakılması talebini reddetmesi sonucu ABD Türkiye’ye ve 2 Bakanımıza kendilerince yaptırım kararı uygulamışlardı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın;

         “Dün akşama kadar sabrettik. Ben de bugün arkadaşlarıma talimatı veriyorum. ABD'nin Adalet ve İçişleri Bakanlarının Türkiye'deki mal varlıklarını donduracağız” deyimiyle Türkiye’nin de ABD’ye yaptırım uyguladığını duyurmuştu.

*

 Açıkçası ABD eski Türkiye’yi ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın karşılarında başını eğip elini ovuşturmasını özlemişlerdi. Hem de çok özlemişlerdi. Öyle bir hasrettiler ki;

Bu hasretin bitmesi ümidiyle soluklarını Dolarda aldılar. Dolarla oynayıp bizleri sıkıştıracaklarını ve kendilerine yalvaracaklarımızı zannettiler. Bunun sonucunda da IMF’in kapılarında borç istediğimiz günlerin düşlerini görmek istiyorlardı.

*

Lakin Hesaba katmadıkları bir şey vardı. Neydi peki?

Ekmeksiz yaşarız, Hürriyetsiz asla” diyen bir milleti hesaba katmadılar.

*

Bizlerin Günde bir tas hoşafa şükür ederek, İngiliz donanmalarını alt edip “Çanakkale Geçilmez” diyen bir ecdadın torunları olduğumuzu unutup bir ABD dolarına boyun eğeceğimizi sandılar. Prof. Dr. Ersan Şen’in de dediği gibi;

 “Emperyalist güçlerin hataya düştüğü bir nokta var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları cetvel ile çizilmemiştir. Bu millet Türk milletidir. Bizi başka milletlerle, başka devletlerle karıştırdılar

*

ABD, er geç bir kağıt parçası ve ekonomi gibi şeylerle yaptırım uygulayarak, tehditler savurarak Türkiye’yi alt edemeyeceğini anlayacak. Göreceksiniz! ABD çok yakında yine çark edecek.

*

Değerli Okuyucu;

ABD çark etmesine edecekte, Tarih bu süreçte içimizdeki bazı kesimlerin tutumlarını asla unutmayacak. Bana o kesimi soracaksınız. O kesim kim mi?

- ABD ile Türkiye arasındaki soruna GOL oldu diye sevinen,

- Dolar 5,2 oldu diye sevinç çığlıkları atan,

- Tayyip gitsin de ekonomi ne olursa olsun

Diye alçakça naralar atan bir kesim. İsmet Özel’in de dediği gibi;
Vatansız yaşamayı, namussuz yaşamak sayarız. Biz içeride ki hainlerle de mücadele ederiz, dışarıyla da. Yeter ki talimat gelsin.”

Biz yine de şöyle bir içten dua edelim;

Allah kimseyi ülkesinin bozulan ekonomisine sevinecek kadar Şerefsiz yapmasın!

*

AMİNNN.

*

Değerli okuyucu;

 Tayyip Erdoğan sadece bir isimden ve bir şahıstan ibaret değildir. Prof. Dr. Ersan Şen’in dün gece Habertürk TV’de dediği gibi;

 (Bana neden Ersan Şen’e taktın? Diye sorabilirsiniz. Şöyle ki Ersan Şen Tayyip Erdoğan taraftarı biri değildir. Lakin ABD’nin akla ziyan kararlarıyla Erdoğan üzerinden Türk milletine,81 milyona oynanan kirli tezgâhın farkına varıp Erdoğan’a destek çıkmıştır)

Bu mesele Sayın Erdoğan meselesi değildir. Sayın Erdoğan üzerinden hedef alınan Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. 81 milyondur

*

 İster Ak Partili olun ister CHP’li, İster bir partiyi desteklemeyin ister fanatik bir partili olun, İster Türk olun ister Kürt ister Ermeni, İster Müslüman olun ister Gayrimüslim hiç fark etmez eğer ABD bize tehditler savurup yaptırım uyguluyorsa tarafımız her daim TÜRKİYE olsun.

 

*

 Son olarak;

Başlıkta da belirttiğim gibi ABD çok özledi! ABD eski Türkiye’yi, karşısında el ovuşturan eski Türkiye’yi çok özledi. Hasretini çekiyor.

LAKİN ASLA BU HASRETİ GİDEREMEYECEK!!!

 

 

ABD ÇOK ÖZLEDİ. HASRETİNİ ÇEKİYOR.

Popüler Kullanıcılar