Erdoğan vefa frenine basmalı

23 Haziran itibariyle, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri tamamlandı. Şimdi geriye dönüp de şurada şu yanlış yapıldı, burada bu yanlış yapıldı demeyeceğim. Çünkü bu saatten sonra, bunları söylemek vakit israfından başka birşey değildir.

Kıymetli okuyucular , Türkiye artık geriye değil, ileriye bakmalıdır. Hele hele erken seçimlere hiç enerji harcanmamalıdır. Diyelim ki, birileri İstanbul seçimlerinin sonuçlarından cesaret alarak seçim istedi. İşte bundan âlâ, memlekete ihanet olmaz...

Ha ben geriye bakılmasın derken, hiç özeleştiri yapılmasın, hiç değişim olmasın demiyorum. Elbette İktidar Partisi, sandıkta verilen mesajı okuyacak ve gerekli değişiklikleri yapacaktır. Bu vatandaşın sandıkta verdiği mesajın olmazsa olmazıdır.

Benimkisi sadece kamuoyu gündeminin bu tür meselelerle meşgul edilmemesine yöneliktir. Bak önümüzde,bir S400 krizi var. Bak etrafımızda, Amerika İran sürtüşmesi var. Bak ülkemizde, mücadele edilmesi gereken bir ekonomik darlık var.

Bunlar ortada dururken, Kabineye şu gelsin, bu gitsin demek iyi niyet değildir. Dedim ya, İktidar Partisi İstanbul seçimlerinden çıkan mesajı doğru okumalıdır. Aslına bakarsanız buna mecburdur da...

Herhalde, yenilenen seçimle alakalı gerekli araştırmaları yapıp, yeterli proje ve söylem geliştiremeyen Ar-Ge Başkanı, koltuğunda duracak değildir. Herhalde, seçim kaybeden İstanbul İl Yönetimi görevlerinde tutulacak değildir.

Kıymetli okurlarım, Tayyip Erdoğan'ı şu kadar zamandır takip eden biri olarak, Kendisinin vefa freninin olmadığını söylüyorum. Ancak, şu son seçimlerden çıkan sonuçlar, Kendisini vefa frenine basmaya mecbur bırakmıştır. Dolayısıyla Başkan Erdoğan, davası için, partisi için, en yakınlarına bile gerekli müdahaleyi yapmak durumundadır.

Yoksa, şu oluşan ortam, AK Parti'nin Ak Davasını bir çürük kurt gibi kemirmektedir. Herkeste biliyor ki bu dava bugünlük yarınlık bir dava değildir. Bu davanın asırlara dayanan hedef ve projeleri vardır. 2023, 2053 ve 2071 hedefleri işte orada duruyor.

Birde, bu davanın gerçek sahibi millettir. Eğer millet, böyle bir değişim istiyorsa, bu talebe kayıtsız kalınmaz... Ben, Erdoğan'ın milletin değişim taleplerine kulak tıkayacağına hiç ihtimal vermiyorum.

Pek yakında, AK Parti'de herkesi şaşırtan radikal değişimler görürüz. Hemde değişimi dillerine dolayanların tahmin edeceklerinden daha büyük...

Popüler Kullanıcılar