Muhasebe zamanı

Seçim geçti. Maç bitti. Bu ne ilk maç nede son seçimdi. Kazanmayı bilmek kadar kaybetmeyide bilmek gerektiği ortaya çıktı. Eleştiri yaparken tenkit yoluna sapanlar, eleştiri yapayım derken ağzına yüzüne buluşturanlar dolmaya başladı. Seçimden çıkan sonuç ne acımasız tenkitler nede kendi bilmezlerin algı operasyonu olamaz. Seçim bitti. İmanınız mı zayıfladı? Yoksa artık namaz mı kılmayacaksın? Biri gelip gönderden bayrağımızı mı indirdi? Elbette Fatih Sultan Mehmet Han’ın emanetine leke düşürecek bir sonuç oldu ama böyle savrulmakta zayıflık işaretidir. Şimdi şöyle geriye yaslan eleştiri yaptığın her kalemde haklı olduğunu düşün Mesela mı? Evet danışmanlarda sıkıntı var. Evet Arınç ve Yazıcı niye orada? Evet FETÖ ile mücadelede büyük zafiyetler var ve at izi it izine karıştı. Evet kefillik sistemi ile nice FETÖcü kurtarıldı. Evet Berat bey istifa etsin yada kabine değişsin hatta çok haklısın Adalet Bakanı da değişmeli. Evet iş takibi yapanlar var haklısın. Bak ne çok şeyde haklıyız gördün mü? Rahatladın mı? Mutlu musun? Ben mutluyum çünkü haklıyım. Ne öneriyorsun peki? Mesela Ekonomi bakanı kim olmalı? Mehmet Şimşek geri dönse ne dersin? FETÖ konusunda ne yapmalıyız sence? Bence itirafçı olanları mesleklerini yapmasına izin verelim ne dersin? Kesin olan birşey var millet Arınç’ı ve Yazıcı’yı görmek dahi istemiyor değil mi? Bu konuda ne yapalım? Seçim süreci yanlışlarını yaptıran danışman heyetine de dokunmak şart oldu. Bak bir sürü konu yazdık. Peki kim düzeltecek bunca şeyi..? Tabiki Erdoğan..! Hani şu muhtar bile olamaz dedikleri basamakları teker teker çıkan, milleti satmayan ADAM..! 27 Nisan’da dil duran, 7 Şubat’ta ameliyat masasından Devleti ayakta tutan, 17-25’i, 15 Temmuz’u ve arada atladığımız nice badireye göğüs geren ADAM..!

Sen arkasında durursan yapamaz mı? Nicelerden çıktı bundan çıkamaz mı?

Şimdi yiğidi öldürmeme günü. Şimdi ak sütün içindeki ak kılı görme günü. Şimdi imanını koruma, daha dik durma, vicdanını yaralayacak birşey yapmadan doğruları yapma günü..! Bu satırları Erdoğan dahil bütün Ak Parti ve duruşunu bozanlar okusun..!

Hak yolun yolcusu olmak zordur. Davayı öksüz, yetim bırakmak kimsenin hakkı değildir. Mühim olan canın acısada doğruyu söylemektir. Değişim belki can yakacak lakin yenilenme, kabuğu kırma, ecdadın torunu olduğunu gösterme zamanıdır. Zaman kimileri için geri çekilme, kimileri için bayrak bende deme zamanıdır. Unutmayın bizi bizden başka yenen olmadı. Tarih bunu yazmadı, yazdırmadık. Seçim sonucu kazandım diyen 4 benzemez var. Dokuları birbirine uymayanlar var. Emirle bir araya gelmişler var. Bu teker patlar efendiler! Yarın, ertesi gün yada seneye ama patlar. Sen gel kenara otur vakur duruşu koru.. Senin namazın bir, imanın bir, rehberin bir… Sen teksin, müjdelenmiş peygamberin ümmeti, ehli sünnet ecdadın torunusun. Sağa sola bakma şimdi kim var diye hadi öne atıl..! Naylon müslüman değil tek davası ahireti olan müslüman ol..! Muhasebe mahşer günü zor hemde çok zor..! Vicdanı ve cevabı temiz tutmak şart Zalimle, katille bir arada olanın vay haline..! Her işe besmele ile başla, edebinden geri adım atma, başını yere eğme.. Sen katile kucak açmadın. Sen yalan konuşmadın. Sen iftira etmedin. Bir parmağına kıymık battı diye hüzünlenme bırak kan aksın, bırak damarın rahatlasın. Sakarya yokuşlara alışık ama sen davayı sarsma..! Bizim kaderimiz yokuşları yarınlar için düz etmek.. Vazife çetin, vazife zorlu.. Kıldığın namaza güvenme, güneşi ceketinin iç cebinde taşıma..! Alnını koyduğun seccadene sımsıkı sarıl.. Beyniniz zonkluyor biliyorum ama hak davada kim rahat yüzü görmüş. Bize yeni Necip Fazıllar, Akıl ve İlim rehberi Akşemseddinler lazım... Sözüm acizlerin acizi kendim dahil hepimize yarınlara kavuşmak için yarayı kanatıp ileriye bakmak şart..

Hakkınızı helal edin

Popüler Kullanıcılar