ORAL ÇALIŞLAR: “Seçmen”

Seçim sabahı oy kullanmadan önce adada yürüyüşe çıktım. Görüntüleri sosyal medyada paylaştım. Çocukluk ve ilk gençlik arkadaşım Sadık Boltaç, gönderdiğim resimlere şöyle bir yorum yaptı: “Bugün gözüme her şey çok güzel görünüyor, sevgili Oral...” Ben de ona şöyle bir karşılık verdim: “Bu ülkenin seçmeni gereğini yapar.”

Akşam, sonuçlar akmaya başlayınca, seçmenin “gereğini yapmaya karar verdiği” ortaya çıktı. Seçmenin ilk mesajı bence şuydu: “Bu seçimin tekrarlanması doğru değildi.”

İkinci mesaj, hem iktidara hem muhalefeteydi: “Seçmen kimsenin değişmez gücü değildir. Adalet, hak hukuk gözetilmeden yapılan siyaset sonunda seçmen iradesinde sınanır.”

Muhalefetin seçimlere ve seçmene güvensizlik duyduğu, seçimlerden neredeyse umudunu kestiği, iktidarın ise her yaptığının halk tarafından kayıtsız şartsız onaylanacağını varsaydığı yıllardan geçtik. Sonunda, muhalefet için umutsuzluğa gerek bulunmadığı, iktidar içinse, seçmen kitlesini dikkate alamadan yola devam etmenin mümkün olmadığı netleşti.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

ORAL ÇALIŞLAR: “Seçmen”

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,763,284Coronavirus Vaka Sayısı
  • 355,951Ölü Sayısı
  • 2,929,991Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 01:00

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar