Sosyal medyada da yerlileşme ve millileşme zamanı geldi

Son dönemlerde, sosyal medyada yerli ve milli duruş sergileyen hesaplar üzerine saldırılar artarak devam ediyor. #Twitter ve #Facebook saldırıları görmezden gelmek bir yana yerli ve milli duruş gösteren hesapları haber dahi vermeksizin kapatma tutumunda. Bu durum, 'Acaba, ülkemize süregelen saldırılarda Amerikan sosyal medya devlerinin de taraflarını, kredi derecelendirme kuruluşları gibi, Trump'tan yana mı gösterdi?' sorusunu sorduruyor. Sonuçta, Trump'ın seçim galibiyetindeki sosyal medya etkisi yadsınamaz bir gerçek. Terör örgütlerinin sosyal medya militanlarının da neler yapabildiğine geçmişte çokça şahit olduk.

Sosyal medyada cepheyi güçlendirme vaktinin geldiği açıkça görülüyor.

Artık, sosyal medya kullanıcıları kendilerini ifade edebilmek için Amerikan devleri dışında başka bir seçeneği daha var. HaberX, Mayıs ortasından bu yana sürdürdüğü test çalışmalarını tamamlamak üzere. Türkiye'nin yerli ve milli sosyal medyası olma yolunda iOS ve Android uygulamalarını da yayına aldı. Kullanıcı dostu arayüzleri sayesinde internet paketinizin ve kasmayan uygulamaları ile de telefonlarınızın dostu. Cep telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan tarayıcınıza www.haberx.com yazarak zahmetsizce üye olabileceğiniz ya da #Android ve iOS uygulamalarını indirerek de üyeliğinizi gerçekleştirebileceğiniz Türkiye'nin sosyal medya sitesi sizi hazır.

HaberX, sosyal medyayı da yerli ve milli hale getirme çabalarına katkılarınızı bekliyor.


HaberX Nasıl İşliyor?


HaberX Türkiye için bir ilki deniyor ve test aşamasının sonlarına yaklaşıyor. Artık her internet kullanıcısının, HaberX ile sesini geniş kitlelere duyurma şansı var. Bunu ister bilgisayarından, ister telefon ve tabletinin tarayıcısından, isterse de #iOS ve Android uygulamalarından gerçekleştirebiliyor.

Google Play App Store


#HaberX, tüm kullanıcılarına, özgürce fikir ve duygularını fotoğraf ve video caps eşliğinde sunma; internette dolanırken rastlanan haber, röportaj, köşe yazısı, video gibi her türde medya içeriğini kolayca paylaşma; öznel makale, söyleşi, haber ve yazıları büyük kitlelere duyurma imkanı veriyor.


İster işinle, ister sosyal aktivitelerinle, ister keyifli uğraşlarınla ilgili Sayfa Oluştur - Grup Oluştur. Sayfalarının ve gruplarının görünülüğünü ve gizliliğini kendin belirle. Sayfana ya da grubuna üyeler kazandır. Üyelerini yetkilendir, içeriğini zenginleştir. Hem çevren hem iş imkanların genişlesin.

5 maddede www.haberx.com işleyişinin evreleri

1- www.haberx.com ziyareti
2- Üye panelinden mail ya da sosyal medya hesabı ile üyelik oluşturma
3- İlk 5 paylaşıma kadar kontrol sonrası onaylı yayın ve diğer paylaşımları yorumlama ve değerlendirme imkanı
4- Kontrol ve onay gerektirmeyen paylaşım yapma hakkı
5- Okurluk, muhabirlik, yazarlık, adminlik gibi paylaşımdan para kazanmaya götüren karizma basamakları

Sosyal medyada da yerlileşme ve millileşme zamanı geldi Sosyal medyada da yerlileşme ve millileşme zamanı geldi Sosyal medyada da yerlileşme ve millileşme zamanı geldi

Coronavirus (Covid-19)

  • 591,603,153Coronavirus Vaka Sayısı
  • 6,442,882Ölü Sayısı
  • 21,554,166Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 22:30

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar