Amerikalı Öğrenciler için Kurşun geçirmez çanta

Son yıllarda ABD'de yaşanan okul saldırıları ve öğrencilerin öldürülmesine önlem olarak Kurşun geçirmez çanta geliştirildi. Uzun yıllardır devlet başkanları, emniyet müdürleri ve zengin petrol şeyhleri için modaya uygun kurşun geçirmez elbiseler üreten Kolombiyalı bir şirket olan Caballero, şimdi Amerikalı öğrenciler için kurşun geçirmez sırt çantaları tasarlıyor ve bu çantalar ABD'de oldukça rağbet görüyor.

öÄrenciler için kurÅun geçirmez çanta ile ilgili görsel sonucu

 Özellikle son yıllarda çok sayıda okul saldırısı yaşanan ABD’de, kurşun geçirmez çanta büyük rağbet gördü. Amerikalı öğrenciler için kurşun geçirmez çanta tasarlayan Kolombiyalı Caballero Firmasının üst düzey yöneticisi Snir Koren, “Bu ürünü tasarlamamızda özellikle 14 Şubat’ta Florida’nın Parkland lisesinde 17 kişinin öldüğü silahlı saldırı etkili oldu” dedi.

Snir Koren, İki ay önce satışa sunulan zırhlı çantanın umduklarından daha fazla ilgi gördüğünü söyledi. Koren gelen talebin planladıklarından yüksek olduğunu, bu nedenle planandan daha fazla üretim gerçekleştireceklerini söyledi.

Firmanın sahibi olan Miguel Caballero ise, 20 yıldır bu işin içinde olduğunu belirterek, "Yıllarca düşünsem çocuklar için kurşun geçirmez çanta üreteceğim aklıma gelmezdi" diye konuşuyor. 

Çocuklar için üretilen kurşun geçirmez sırt çantaları, piyasada satılan diğer ürünlerle aynı görüntüye sahip.

Firmanın, hafif ve ağır silahlı saldırılar için geliştirdiği iki farklı kurşun geçirmez sırt çantası modeli bulunuyor. 500 dolara (3 bin 347 TL) satılan ilk model yaklaşık 3 kilo ağırlığında ve 9 mm’lik tabanca saldırıları için. 700 dolara (4 bin 686 TL) satılan diğer model ise ağır silah olarak nitelendirilen M-16 ve Kalaşnikof saldırıları için geliştirdi.

Ürünlerinin normallerinden ayırt edilemeyecek tasarım ve görünüşe sahip olduğunu belirten Caballero, bu tür ürünlerin çocukların korunmasına yönelik bir araç olduğunu belirtti. 

 

Coronavirus (Covid-19)

  • 859,770Coronavirus Vaka Sayısı
  • 42,340Ölü Sayısı
  • 178,335Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 09:15

HaberX Anket

Koronavirüs önlemleri yeterli mi?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar