Görsel Arama Devi Pinterest Hızla Büyüyor

Pinterest’in dün sabah paylaştığı yeni rakamlara göre, Pinterest geçtiğimiz yılın ayına oranla bu yılki kullanıcı sayısını yüzde 25 artırdı. Artık ayda 250 milyon kişi Pinterest kullanıyor. Görsel arama devi Pinterest ayrıca kullanıcıların yarısından fazlasının ve yeni üye olanların yüzde 80’inin ABD dışından kullanıcılar olduğunu belirtti.

Sitede kaydedilen içerikler ya da “pin”ler de giderek büyüyor. Sitede şu anda 175 milyar tane “pin” var. Pinterest böyle bir büyümeyi elde edebilmek için kayda değer miktarda insan çalıştırıyor. Şirketin şu anda bin 500 adet çalışanı var. Bu da çalışan sayısında geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 32’lik bir büyüme yaşandığına işaret ediyor.

Pinterest halka arz planlıyor

Haberlere göre Pinterest 2019 yılının ortalarında halka arz düşünüyor ve şirket tarihinde ilk kez 1 milyar Dolar yıllık gelire ulaşacak. Pinterest’teki en hızlı büyüyen kısım, satılık ürünleri içeren kısım. Sitenin o bölümü geçen yıla oranla yüzde 115’lik bir büyüme gösterdi. Ayrıca Pinterest tam ekran video reklamlar aracılığıyla reklamcılık seçeneklerini kuvvetlendirmek istiyor. Şirket bu alanda direkt olarak Facebook ve Google ile yarışıyor.

#pinterest #pin #google

Görsel Arama Devi Pinterest Hızla Büyüyor

Coronavirus (Covid-19)

  • 229,449,966Coronavirus Vaka Sayısı
  • 4,708,173Ölü Sayısı
  • 18,630,169Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 17:55

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar