BÜLENT ERANDAÇ: Ömür biter, CHP tezgahları bitmez

23 HAZİRAN İstanbul seçimi bitmiş, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk basın toplantısına çıkıyor. Herkes seçim sonuçları üzerine konuşmasını beklerken, o "Tarafsız Cumhurbaşkanı için referandum'" teklifinde bulunuyordu.
Hemen ardından, Avrupa, ABD basını, Meral Hanım, Karamollaoğlu, HDP destekliyordu. 'Tarafsız Cumhurbaşkanı' tezgâhı bir tuzaktı.
Detayları üzerinde çalışılmış New York-Londra-Berlin/Batı Projesi'ydi.
Erdoğan'ı, AK Parti'den koparma oyununu sahneye koyarak, şeytani hedefe yürümek istiyorlardı. Erdoğan'ı sandıkla gönderemeyeceklerini düşünen siyasal mühendisler, tarafsız Cumhurbaşkanı dümeniyle Erdoğan'ı AK Parti liderliğinden koparma rüyası görüyorlar. İlginçtir. Daha önce, Çankaya'dan inmekte olan Abdullah Gül ve Başbakan iken Ahmet Davutoğlu, AK Parti'nin direksiyonunu ele geçirme tezgahı içine girmişlerdi.
Başarılı olamamışlardı. Siyasi tecrübesi yüksek Erdoğan, Gül ve Davutoğlu tezgahına müdahale etmişti. Aynı tezgah yeniden çalıştırılıyor. 31 Mart seçimleri sonrası, Avrupa (Londra- Berlin) tezgahını koçbaşı Kemal Kılıçdaroğlu olan elemanlar çalıştırma sevdasındalar. Çeşitli manevralar içine girmiş durumdalar. CHP-HDP-İP-SP, yani Batı sufleleri ile yürüyen ittifakın, 'Erdoğan'ın elinden AK Parti'yi almak, AK Parti/Beştepe ayrılığı yaratmak, nihayetinde Erdoğan'ı tasfiye etmek' tezgahı başarılı olabilir mi? Hayır.
Ancak, Kılıçdaroğlu'na emir yüksek yerlerden geliyor. Dıştan bölemedikleri AK Parti'yi içten bölme hamleleri kapalı kapılar ardında sürdürülüyor.
Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu'nun bilgisi dahilinde Gül, Babacan, Davutoğlu'nun AK Parti'yi bölme harekatı, bu tezgahın parçası olarak gündeme sokulmuş bulunuyor.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

BÜLENT ERANDAÇ: Ömür biter, CHP tezgahları bitmez

Popüler Kullanıcılar