Kaymakam Halim'den 19 yaşındaki genç esnafa kutlama ziyareti...

KÜTAHYA’nın Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, meslek lisesinden mezun olur olmaz köyünde iş yeri açarak işsizlere örnek olan 19 yaşındaki genç esnafı iş yerinde ziyaret etti. Kaymakam Halim, ziyarette genç esnafı gösterdiği medeni cesaretinden dolayı hem kutladı; hem teşekkür etti, işini büyütmesi yönünde destek sözü de verdi.
19 yaşındaki Gülsü Akcan’ın geçen yıl Simav Kız Meslek Lisesi Yiyecek-İçecek Hizmetleri Bölümünden mezun olur olmaz ailesinin desteğiyle baba ocağı Beyce köyde mesleği ile ilgili tost dükkanı açarak hayallerine kavuştuğunu basın ve sosyal medyadan takip ettiğini ifade eden Kaymakam Halim, “Gülsü Akcan’ın medeni cesareti beni çok duygulandırdı. Bu yüzden kendisini ziyaret ederek tebrik etmek istedim. Kendisine ayrıca iş yerini Simav’a taşıması ve büyütmesi yönünde de destek sözü verdim. Sergilediği medeni cesareti ile topluma örnek olan bu tür genç kardeşlerimizin desteklenmesi gerekir diye düşündüm” dedi.
Köyünde açtığı iş yeri ile Simav’ın yanı sıra Kütahya ve ilçelerinin en genç bayan esnafı konumunda olmanın onur ve gururunu yaşadığını ifade eden Gülsü Akcan, “Kaymakamımız Sayın Türker Çağatay Halim’in ziyareti beni hem çok duygulandırdı hem de cesaretlendirdi. Kendisine şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.
Ayrıca genç esnaf Akcan, “İşimi kurarken zihnimde bazı tereddütler vardı. Ailemin desteğiyle o tereddütleri aştım. Şimdide Sayın Kaymakamımızın vereceği destekle işimde daha büyük başarılara imza atmak istiyorum. Allah Kendisinden razı olsun.” diyede ekledi.
Simav Kaymakamı Türker Çağtay Halim'in, 19 yaşındaki genç esnafın iş yerine yaptığı ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle tamamlandı.

Kaymakam Halim'den 19 yaşındaki genç esnafa kutlama ziyareti...

Popüler Kullanıcılar