iPhone'un yeni modeli kadınları kızdırdı

Apple'ın yeni tanıttığı iPhone modelleri, kadınların kullanabilmesi için fazla büyük olduğu gerekçesiyle eleştirilerin hedefi haline geldi.
Yaklaşık 19 santimlik uzunluğa sahip olan #iPhone XS Max modelinin kadınların ihtiyaçlarına ve kullanımına uygun olmadığı görüşünde olan kadınlar Apple'a tepkili.
#Apple'ın çıkardığı iPhone XS Max modeli ile kadın kullanıcılarının ihtiyaçlarını göz ardı ettiğini belirten kadın hakları aktivisti Caroline Criado-Perez, İngiltere'nin başkenti Londra'da Parlamento Meydanı yakınlarında bulunan Millicent Fawcett heykeli önünde konu hakkında bir protesto başlattı.

Konu hakkında Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Criado-Perez, "Apple'ın bir kez daha ortalama bir kadın eline uygun bir model üretmeyi başaramadı" yorumunda bulundu.

Apple yönelik sert açıklamalarda bulunan Criado-Perez, "Senin derdin ne Apple? Kadınlarda akıllı telefon satın alıyor. Aslında, kadınlar erkeklerden daha fazla iPhone satın alıyor. Bizim vücut boyutlarımıza göre dizayn et" dedi.
iPhone XS modelini kast ederek "Küçük modellerin bile rahatsız edici olması muhtemel" diyen Criado-Perez, "Aşırı kullanım sonucu kas veya elde meydana doku rahatsızlıklarına yol açabilecek bu modeli kim geliştirdi" sözleri ile sitem dolu bir açıklama yaptı.

Sosyal medyada yoğun bir şekilde tartışılan konu hakkında açıklama yapan Kadınların Eşitliği Partisi lideri Sophie Walker, "Apple'da ki oğlanlar hepiniz boyut konusunda takıntılı olduğunuzu biliyoruz. Fakat, performansta önemli" diyerek eleştirilerini dile getirdi.

iPhone'un yeni modeli kadınları kızdırdı

Coronavirus (Covid-19)

  • 5,707,637Coronavirus Vaka Sayısı
  • 352,746Ölü Sayısı
  • 2,905,390Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 13:40

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar