ŞEHİT ALİ HAYDAR BENGİ BİLGİ EVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

İNFAK KAMPANYASINA DAVET.
Ey ümmetin derdini, kendi derdi bilenler.
Ey ümmetin geleceğine, yatırım yapmak isteyenler
Ey ümmetin çocuklarını, yarına hazırlamak isteyenler.
Ey unutulan kardeşlikte güçlenmeyi bilenler.

SİZLERİ

2010 yılında İsrail tarafından  MAVİ MARMARA ‘da şehit edilen Ali Haydar BENGİ adına Diyarbakırda yapmaya başladığımız, Şehit Ali Haydar Bengi Bilgi Evi Medrese inşaatına infaka, (hayır kampanyasına) davet ediyorum. İnfak kampanya metre kare bedeli 1150 liradır. Dileyen dilediği kadar infak edebilir.

Hedefimiz temelini attığımız 100 kişi kapasiteli, beş katlı ve kapalı alanı 2500 metre kare olan  medresede ümmetin çocuklarına önder, lider, rehber olabilecek şahsiyetler yetiştirmektir. Ümmet coğrafyasında tekrar Selahattini Eyyubiler, Hasan Elbennalar, Said Nursiler, Seyit Kutuplar, Şeyh Saidler, Şehit Ali Haydarlar vb. şahsiyetler tekrar görmektir.

Biz halis bir niyetle gayret edersek, bir ve beraber hareket edersek inanın Allah tekrar bize bu güzel insanlardan lütfedecektir.

Bugün ihlasa, ihsana, infaka ve ikrama ihtiyacımız vardır. Bu konulara dikkat ederek fedakarlık yaparsak, Allah yardımını, rahmetini, bereketini bizden eksik etmeyecektir.

Gel sende ilim yuvasında bir metre kare infak sahibi ol.
Gel seninde şahsiyet inşasında bir metre karen olsun.

HAYIRDA YARIŞINIZ. Bakara 148

 "Sarfettiğiniz her hangi bir şeyin yerine O daha iyisini koyar." (34/Sebe', 39)

" Sizden birinize ölüm (alâmetleri) gelip de: 'Ey Rabbim, beni yakın bir zamana kadar geciktirsen de, sadaka versem ve salihlerden olsam' demeden önce, size rızık olarak verdiğimiz şeylerden infak edin." (63/Münâfikun, 10

Mallarını Allah yolunda harcayanların durumu, yedi başak bitiren ve her başakta yüz tane bulunan bir tohum gibidir. Allah dilediğine kat kat verir. Allah lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir. Bakara 261

İNFAKLARINIZ İÇİN

ŞEHİT ALİ HAYDAR BENGİ EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

IBAN
TR32 0020 5000 0939 0730 1000 01
KUVEYT TÜRK

İrtibat telefonu. 0507 882 67 36

Popüler Kullanıcılar