15 Eylül 2018 Cumartesi Hava Durumu

#Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak ve Bartın ile yarın (Cumartesi) Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı kesimlerde yer yer kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Zonguldak ve Bartın ile yarın (Cumartesi) Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yağışın meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Yalova, Bilecik, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'un Anadolu yakasının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA 16°C, 28°C
Parçalı yer yer çok bulutlu

ISTANBUL 20°C, 27°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Anadolu yakası sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELI 15°C, 30°C
Parçalı bulutlu

KOCAELI 19°C, 27°C
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR 11°C, 23°C
Parçalı bulutlu

DENIZLI 17°C, 30°C
Parçalı bulutlu

IZMIR 20°C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

MANISA 18°C, 31°C
Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 22°C, 33°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 22°C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

HATAY 22°C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

MERSIN 24°C, 33°C
Az bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 14°C, 24°C
Parçalı bulutlu

CANKIRI 11°C, 27°C
Parçalı bulutlu

ESKISEHIR 13°C, 23°C
Parçalı bulutlu

KONYA 14°C, 25°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

BOLU 10°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE 15°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARABUK 15°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK 18°C, 23°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

AMASYA 16°C, 29°C
Parçalı bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORDU 20°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 21°C, 25°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 21°C, 25°C
Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı, kuzeydoğu kesimleri yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bu akşam saatlerinde bölgenin kuzeyinde, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra bölgenin güneydoğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM 9°C, 25°C
Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS 9°C, 28°C
Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA 18°C, 30°C
Az bulutlu

VAN 11°C, 26°C
Az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 15°C, 32°C
Az bulutlu

GAZIANTEP 19°C, 31°C
Az bulutlu

SANLIURFA 20°C, 33°C
Az bulutlu

SIIRT 21°C, 33°C
Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Yarın (Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren 7 (60 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde doğusu ile yarın (Cumartesi) akşam saatlerinde batısı 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın (Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, akşam ve yarın (Cumartesi) akşam saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Cumartesi) akşam saatlerinde güneyi 5 (40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Cumartesi) akşam saatlerinde 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde yer yer 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatleri doğusu ile yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren geneli güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa), akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 6 (50 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Mersin Körfezi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa), akşam saatlerinde batısı 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren yer yer 1,0m, Görüş: İyi.

15 Eylül 2018 Cumartesi Hava Durumu

Popüler Kullanıcılar