Reebok'tan Rusya'ı karıştıran sütyen reklamı

Spor giyim markası Reebok’ın Rusya’da yaptığı bir sporcu sütyeni reklamı, güzellik ve vücut şekli basmakalıplarına karşı çıkanlar tarafından topa tutuldu. Rus sağlıklı yaşam koçu Anastasya Çigarinova ve farklı meslek gruplarından birçok kadın Reebok Rusya’nın reklamlarına karşı kampanya başlattı.
Reebok Rusya'nın reklam afişlerinde PureMove sporcu sütyeni için benzer vücut biçimlerine sahip kadınları reklam afişlerinde kullanması, eleştiri oklarının markaya yönelmesine neden oldu.

ABD, İngiltere, Kanada, Fransa ve diğer ülkelerde atletik yapılı ancak farklı vücut şekillerine sahip günlük hayatta gördüğümüz ve ünlü kadınların yer aldığı kampanyalar yapıldı.
Reebok Rusya ofisinin reklam kampanyasında ise firmanın resmi görselleri değil ideal vücut ölçülerine sahip yüzler kullanıldı. Afişlerde Rus oyuncu Ravşana Kurkova ve Rus modeller Darya Maligina ve Mariya Minogarova yer aldı.
Reebok Rusya'nın bu tutumu başta Rus croosfit ve sağlıklı yaşam koçu Anastasya Çigarinova ve birçok kişinin tepkisine yol açtı. Çigarinova #reebokнормальногочеловека (Sıradanbir insaniçin Reebok) hashtag'iyle kampanya başlattı.

Reebok'tan Rusya'ı karıştıran sütyen reklamı Reebok'tan Rusya'ı karıştıran sütyen reklamı Reebok'tan Rusya'ı karıştıran sütyen reklamı

Coronavirus (Covid-19)

  • 12,631,067Coronavirus Vaka Sayısı
  • 562,889Ölü Sayısı
  • 4,701,687Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:20

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar