MEHMET BARLAS: 93 yıldır hayatımızı etkileyen Kamil Koç markası sahip değiştiriyor

Uzun yıllar önce bir akşam sofradayız...
Konuğumuz Vehbi Koç.
Anılar anlatılıyor, geçen günler ve yıllar yad ediliyor...
Neriman Köksal'lı bir anı
Vehbi Koç bir gün yataklı trenle Ankara'dan İstanbul'a gelirken yaşadığı bir olayı anlattı. Restoranın olduğu vagona geçmiş.
Bütün masalar doluymuş.
Sadece film yıldızı Neriman Köksal'ın oturduğu masada bir koltuk boşmuş. Vehbi Bey, ünlü aktristen izin isteyip karşısındaki boş koltuğa oturmuş.
Kamil Koç'un şöhreti
Vehbi Koç Neriman Köksal'a aynı masada oturma izni verdiği için teşekkür ettikten sonra kendisini tanıtmış, "Ben Vehbi Koç'um" demiş. Bu sözleri duyan Neriman Köksal heyecanlanmış, "Yoksa siz Kamil Koç otobüslerinin sahibi misiniz?" diye sormuş.
Önemli bir marka
Vehbi Koç'un anlattığı bu anı hem hoştu hem de anlamlıydı. Gerçekten de bazı markalar hayatımızı öylesine etkiler ki gerçekten çok önemli isimler de o anıların altında kalırlar. İşte otobüslerin üzerlerinde yazılı olan "Kamil Koç" da öyle bir markadır.
Bu markayı taşıyan otobüsler 93 yıldan beri bizleri en uzak illere taşıyor.
Kamil Koç kimdi?
Bu markaya adını veren Kamil Koç (1901 - 1975) Bilecik'liymiş. Rüştiye ikinci sınıftan sonra askerliğini yapmış. Daha sonra sürücü kursuna katılıp ehliyet almış ve ilk aracı olan bir Fiat otobüse sahip olmuş. Bursa - Bilecik/ Karaköy arasında yolcu taşımacılığı sürecine ilk adımı atmış.
"Un değil ün peşindeyim" dermiş.
YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

MEHMET BARLAS: 93 yıldır hayatımızı etkileyen Kamil Koç markası sahip değiştiriyor

Popüler Kullanıcılar